Quantcast

Norą Europos parlamentui galima bus pareikšti virtualioje kabinoje

Balandžio pabaigoje Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje bus pristatyta interaktyvi „pasirinkimų” kabina, kurioje vilniečiai ir miesto svečiai galės pareikšti savo nuomonę ir pageidavimus, ko norėtų iš Europos Parlamento (EP).

EP rinkimuose nedalyvausiančių rinkėjų skaičius gali pasiekti rekordą. Lietuvaičių aktyvumo taip pat nesitikima, todėl Europos Parlamentas pradėjo informacinę rinkimų kampaniją, skirtą paskatinti ES šalių gyventojus dalyvauti EP rinkimuose.

Akcijos metu virtualioje kabinoje piliečiai galės įrašyti vaizdo pranešimus, kurie bus transliuojami išoriniuose ekranuose. Jų pranešimai bus transliuojami išoriniuose ekranuose ir bus matomi Briuselyje.

Rinkėjų norus taip pat galės sužinoti dabartiniai ir būsimi europarlamentarai, politinės partijos.

Piliečių žinutės nebus cenzūruojamos, tačiau rasistiniai ir kitokie netoleruotini pasisakymai nebus viešinami.

Interaktyvios kabinos visose ES šalyse pradės veikti iki balandžio 30 d. Vilniečiai ir miesto svečiai kabina galės naudotis vieną mėnesį. Vėliau ji iškeliaus į Kauną.

Daugiau kaip 6 kvadratinių metrų ploto ir 1,5 t svorio kabinoje sumontuota vaizdo ir garso įrašymo bei transliavimo įranga.

Žmogus kompiuterio pagalba galės pasirinkti, kokia tema (migracija, mobilumas, žemės ūkis, finansavimas ar kt.) norėtų pasisakyti. Taip pat bus pateiktos iliustracijos, vaizduojančios galimus pasirinkimus.

Spustelėjus mygtuką galima bus pradėti įrašą. Vėliau kompiuteris paklaus, ar įrašytą pasisakymą žmogus norėtų transliuoti viešai.

„Pasirinkimų” kabina perduoda pagrindinę rinkimų kampanijos žinutę: ES politika veikia daugelį gyvenimo sričių, įskaitant kasdienius žmonių rūpesčius, o rinkėjai gali rinktis įvairias tos politikos alternatyvas balsuodami EP rinkimuose už vieną ar kitą kandidatą ar partiją.

Lietuvoje rinkimai į EP vyks birželio 7 dieną.


Šiame straipsnyje: EPrinkimai 2009ep rinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių