N.Marčėnaitė: Kovo 11-oji visų mūsų šventė, tad švęskime ją kartu

Kovo 11-ąją Lietuvos žmonės kviečiami susitikti sostinės Gedimino prospekte ir drauge su žinomais muzikantais, šokėjais bei aktoriais švęsti Laisvę!

„Ši šventė labai brangi. Man laisvė yra be galo svarbi. Ji - kaip oras, kai yra, jaučiamės gerai, atrodo, kad viskas kaip yra, taip ir turi būti“, - penktadienį spaudos konferencijoje sakė menininkė, televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė.

Šiais laikais niekam nebeturime laiko, kaip teigė prie iniciatyvos „Švęskime laisvę“ prisijungusi N.Marčėnaitė. „Nebeturime laiko ne tik tokioms šventėms, bet ir kasdienėms: nustojome švęsti vaikų gimtadienius, draugų šventes, nešvenčiame kasdienybės šventės. Tai yra tragedija, labai blogai. Ir kai taip niekada nešvenčiame, aišku, kyla klausimas, kodėl turėtume švęsti Kovo 11-ąją“, - kalbėjo N.Marčėnaitė.

Moters teigimu, pirmiausia reikėtų keisti požiūrį į kasdienybės šventę, o paskui prisiminti, kad Kovo 11-oji yra labai svarbi diena. „Žmonės už laisvę prarado gyvybę. Labai norėtųsi, kad ta nepriklausomybė būtų ne gedima, o švenčiama“, - sakė televizijos laidų vedėja.

Operos solisto Vytauto Juozapaičio nuomone, valstybė yra kūnas su siela - gyvybė. „Esame dalis to didelio organizmo, kuris vadinasi Lietuva. Ją buvo ištikusi klinikinė mirtis, o 1990 m. Kovo 11 d. ji prisikėlė, galima sakyti, iš numirusiųjų. Net tada, dalyvaujantys prisikėlimo procese, ne visi tikėjo tuo rezultatu, kurį turime šiandien“, - teigė V.Juozapaitis.

Tada buvo sprendžiamas Lietuvos likimas, tiek senosios, tiek naujosios kartos. Tiesa, daugelis jaunų žmonių tos dienos nepamena, praėjus 22 metams daug jų gimė jau laisvėje ir, kaip teigė operos solistas, jie jau nebesužinos, kas buvo prieš tą Kovo 11-ąją.

„Mūsų pareiga yra priminti visiems, kad buvo toks organizmas, kuris gimė, gyveno, buvo numarintas ne mūsų noru ir rado savy jėgų prisikelti. Tai nėra tik vienų ar kitų šventė, visi Lietuvoje gyvenantys žmonės yra lygiaverčiai, lygiateisiai, ir kiekvienas jų gali pasakyti, kad tai yra mano šventė“, - sakė operos dainininkas.

Į šią visai tautai svarbią šventę visi kviečiami rinktis Kovo 11 d. 16 val. Gedimino prospekte, ruože tarp Nepriklausomybės ir Vinco Kudirkos aikščių. Drauge su vilniečiais ir miesto svečiais sekmadienį švęs N.Marčėnaitė, V.Juozapaitis, Arnoldas Lukošius, Algirdas Kaušpėdas, Leonidas Donskis, Algis Ramanauskas-Greitai, Dominykas Vaitiekūnas, Ričardas Berankis, Ilja Laursas, Markas Zingeris, „Amberlife“, Jurgis ir Erika Didžiuliai, Vytautas V.Landsbergis, DJ Mark Splinter, Tomas Boo, Vaiper Despotin, breikeriai iš „i-17“, Moksleivių parlamentas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir daugelis kitų.

Nesvarbu, jūs senas ar jaunas, vienokių ar kitokių pažiūrų, šioje šventėje laukiami visi. Pageidaujama atributika - mūsų trispalvė. Pasiimkite ją, būrius draugų, šeimos narius ir spinduliuodami gera nuotaika ateikite švęsti laisvės ir jūs!

Laisvės šventės programa:

16 val. Visi renkasi Gedimino prospekte, ruože tarp Nepriklausomybės ir Vinco Kudirkos aikščių. Pramogų salelėse įvairiose prospekto vietose dalyvius pasitiks „Amberlife“, „Skyders“, „Arbata“ ir „Beissoul“.

16-16.30 val. Vilniaus mokyklų moksleiviai iš tūkstančio skiautelių netoli Seimo siūs Lietuvos trispalvę. Savo pasirodymais netoli Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) džiugins jaunieji breikeriai iš „i-17“. Su afrikiečių bendruomene galėsite mušti laisvės būgnus, prie Vinco Kudirkos aikštės - trypti su tautinių šokių kolektyvais. Netoli LMTA „Capoeira FICAG Lietuva“ visus mokys šokti sambą ir regį, o akademijos aktoriai ir šokėjai kvies į savo pasirodymą.

16.30 val. Prasidės eitynės, į kurias kviečiami visi, kad ir kurioje vietoje būtumėte. Nuo Nepriklausomybės aikštės eitynių paradui vadovaus Nomeda Marčėnaitė, o nuo V.Kudirkos aikštės - Arnoldas Lukošius. Iš abiejų pusių bus keliaujama LMTA link.

17 val. Visi susitiks prie LMTA ir šoks drauge su DJ Mark Splinter, Tomu Boo, Vaiper Despotin, „Swix“. Visą renginio popietę kavinės „Gourmet Pizza“ (Gedimino pr. 52/1), „O-Lounge“ (Gedimino pr. 39/1) vaišins kava ir arbata. Restoranas „McDonald's“ (Gedimino pr. 15) kvies išgerti kavos, o „Coffee Inn“ (Gedimino pr. 52) kiekvieną perkantį kavos vaišins „Laisvės“ sausainiais.

Renginį užbaigs maestro Vytautas Juozapaitis - visi bus kviečiami sugiedoti Tautinę giesmę.


Šiame straipsnyje: kovo 11

NAUJAUSI KOMENTARAI

Žygeivis

Žygeivis portretas
Tikrai lietuviška Nepriklausomybės šventė: ...džiugins jaunieji breikeriai iš „i-17“..... ....Su afrikiečių bendruomene galėsite mušti laisvės būgnus..... .....Visi susitiks prie LMTA ir šoks drauge su DJ Mark Splinter, Tomu Boo, Vaiper Despotin, „Swix“ .... ....Visą renginio popietę kavinės „Gourmet Pizza“ (Gedimino pr. 52/1), „O-Lounge“ (Gedimino pr. 39/1) vaišins kava ir arbata. Restoranas „McDonald's“ (Gedimino pr. 15) kvies išgerti kavos, o „Coffee Inn“ (Gedimino pr. 52) kiekvieną perkantį kavos vaišins „Laisvės“ sausainiais..... P.S. O kas visas šitas "lietuviškas vaišes" ir "pramogas" apmokėjo, jei tai, žinoma, ne didi paslaptis?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių