Quantcast

Nigerijos pilietis pateikė netikrą asmens dokumentą

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos pareigūnai  sulaikė Nigerijos Federacijos Respublikos pilietį I. C. O., įtariant jį neteisėtai apsigyvenus Lietuvos Respublikoje.

Pirmadienį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai, vykdydami tikslinę priemonę išaiškinti užsienio valstybių piliečių, apsistojusių  Lietuvos Respublikoje, galimus pažeidimus, viename iš Gedimino prospekto Vilniuje butų aptiko Nigerijos Federacijos Respublikos piliečiu I. C. O. prisistačiusį asmenį. Minėtas pilietis paso neturėjo, o jo pateiktas Europos Sąjungos piliečio šeimos nario leidimas gyventi, išduotas Graikijoje, policijos pareigūnams sukėlė įtarimų. I. C. O. buvo pristatytas į Migracijos valdybą jo asmens tapatybei ir teisinei padėčiai Lietuvos Respublikoje nustatyti. Užsienietis pareigūnams aiškino, kad jo žmona yra Rumunijos pilietė, gyvenanti Graikijoje, ir leidimą gyventi Graikijoje gavo šeimos susijungimo pagrindu, tačiau, apklausiamas, negalėjo pasakyti savo žmonos vardo ir pavardės.

Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai įtaria, jog Nigerijos Federacijos Respublikos piliečio I. C. O. leidimas gyventi Graikijos Respublikoje yra suklastotas, pasinaudojus kito asmens duomenimis. Leidimas gyventi yra perduotas ekspertizei, o pats I. C. O. sulaikytas 48 valandoms. Per tą laiką nepatvirtinus jo tapatybės, I. C. O. bus sulaikytas Užsieniečių registracijos centre, iki bus nustatyta jo tapatybė ir teisinė padėtis Lietuvos Respublikoje.

Migracijos valdyba pastebi, kad už asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento neturinčio užsienio valstybės piliečio apgyvendinimą yra numatyta administracinė atsakomybė. Numatyta bauda nuo 250 Lt iki 2 000 Lt.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių