Quantcast

Nieko nepirkimo dieną įprasmins Angelų dirbtuvės

  • Teksto dydis:

Susivienijimas Žali.LT, kartu su Absurdo idėjomis ir Eko rūsiu šį penktadienį, lapkričio 29 d., 18 val. kviečia vilniečius ir miesto svečius turiningai paminėti tarptautinę Nieko nepirkimo dieną. Nemokamų eko-dirbtuvių, kurios vyks Užupio Inkubatoriaus parodų salėje „Galera“ (Užupio g. 2A), dalyviai galės pasigaminti Kalėdinės eglutės žaisliukus ar dovanėles artimiems žmonėms iš panaudotų plastikinių vandens pakuočių, kurios paprastai išmetamos kaip atliekos.

"Ekonomikos ekspertai teigia, kad lietuviai per artėjančias šventes neplanuoja keisti susiformavusių vartojimo įpročių, priešingai – ketinama išlaidauti daugiau. Tačiau ar būtina tiek daug pirkti? Dovanos kas kart vis mažiau stebina staigmenų ištroškusius jų gavėjus, o trumpalaikiai niekučiai nebeteikia tiek džiaugsmo kaip anksčiau. Nekalbant apie vis didėjančio vartotojiškumo grėsmes aplinkai', - teigia Susivienijimo Žali.LT koordinatorė Virginija Vingrienė.

Todėl angelų dirbtuvių organizatoriai nieko nepirkimo dieną nori atkreipti dėmesį ne tik į gamtosauginį aspektą, bet priminti visiems, kad mūsų rankomis sukurti darbeliai turi daug didesnę vertę nei užsienyje staklių "atspausti" serijinės gamybos niekučiai, dažnai ne už ilgo sėkmingai iškeliaujantys į perpildytus sąvartynus.

Anot Susivienijimo Žali.LT nario Donato Vaičiaus, angelų dirbtuvių metu iš pačių dirbtuvių dalyvių atsineštų 0,5 litro talpos plastikinių vandens buteliukų bus kuriami angelai. "Norime pasiruošimą šventėms pradėti nuo kažko įkvepiančio – o kas geriau tai gali padaryti, jei ne angelas“ - įsitikinęs Donatas Vaičius.

„Kūrybinių dirbtuvių metu paskatinsime dalyvius išlieti savo viduje slypintį kūrybiškumą, į ruošiamą dovanėlę įpinant dalelę savo širdies. Tai ir didelė paskata pajusti šventinę nuotaiką, be chaotiško stumdymosi perpildytuose prekybos centruose“, – sako  Donatas.

Organizatoriai pabrėžia, kad visiems dirbtuvių dalyviams padės profesionali menininkė Jurgita Jakubauskaitė. Ji neseniai Europos Komisijos apdovanota už geriausią kovos su klimato kaita sprendimą Lietuvoje.

Norintieji dalyvauti dirbtuvėse privalo iki lapkričio 28 d. registruotis adresu - zali.vilnius@gmail.com. Vietų skaičius ribotas. Renginys nemokamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių