Quantcast

Netvarkingų rūkalių nuotraukos nebus viešinamos

Vilniaus savivaldybė atsisakė minties viešinti netvarkingų rūkalių nuotraukas ir filmuotą medžiagą, kurioje jie užfiksuoti, savo interneto svetainėje. Šią idėją kritikuoja ir Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI).

Kaip sakė savivaldybės Viešųjų ryšių skyriuje, nuo tokio užmojo sostinės valdžią atkalbėjo savivaldybės teisininkai, teigdami, kad taip būtų pažeistas asmens privatumas.

Tačiau esą vis dar svarstoma idėja skelbti pažeidėjų vardus ir pavardes, galbūt ir padarytų pažeidimų aplinkybes, jei pažeidėjai skųs teismui Administracinės komisijos nutarimą ir teismas bus ne jų pusėje, tai yra, pripažins komisijos skirtą nuobaudą teisėta.

Savivaldybė, sugriežtinusi netvarkingų rūkalių kontrolę, anksčiau ėmė grasinti ne tik baudomis iki 2000 litų, bet ir informacijos apie juos paskelbimu savo interneto svetainės skiltyje "Jie nepuošia mūsų miesto". Tačiau vėliau šios minties atsisakė.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pranešė mananti, kad užmojis skelbti pažeidėjų nuotraukas ir filmuotą medžiagą apie daromus pažeidimus internete neatitinka šalies įstatymų, tarp jų - ir Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo (ADTAĮ).
"Duomenų subjekto interesai išsaugoti asmeninio gyvenimo privatumą nusveria Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento paklausime minimą interesą, todėl toks viešosios tvarkos pažeidėjų asmens duomenų skelbimas interneto svetainėje negali būti pateisinamas įstatymų nuostatomis ir neatitinka ADTAĮ", - teigiama inspekcijos atsakyme.

Anot jos, paskelbus minėtus asmens duomenis internete, jis gali patirti ir neturtinę žalą dėl asmeninio gyvenimo privatumo pažeidimo.

„Pavyzdžiui, galimi atvejai, kai patalpinta informacija internete būtų nukopijuota ir sudaromos galimybės per interneto paieškos puslapius (Google ir pan.) tokią informaciją rasti ir po to, kai iš savivaldybės interneto puslapio ji jau būtų išimta", - teigiama VDAI atsakyme.

Šią nuomonę inspekcija teigia pateikusi Vilniaus savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamentui.

Departamentas grindė užmojus paviešinti asmens duomenis tuo, kad taip esą siekiama "patvirtinti visuomenei atsakomybės už teisės pažeidimus neišvengiamumą bei įgyvendinti Administracinių teisių pažeidimų kodekso 248 straipsnyje nustatytus administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos uždavinius: užkirsti kelią teisės pažeidimams, auklėti piliečius, kad jie laikytųsi įstatymų, stiprintų teisėtumą".

VDAI tvirtina, kad toks tikslas - netinkamas, kadangi siekiai užkirsti kelią teisės pažeidimams, auklėti piliečius, užtikrinti priimamų sprendimų viešumą, informuoti visuomenę apie savo veiklą ir pan. yra „jau paskirtos administracinės nuobaudos ir savivaldybės veiklos tikslai".

Anot inspekcijos, net teismai internete šalia skelbiamų inicialų neviešina kitos bylos medžiagos, pavyzdžiui, nuotraukų ar filmuotos medžiagos. Tad VDAI siūlo skelbti tik nuasmenintą arba statistinę informaciją, pavyzdžiui, inicialus, padarytą pažeidimą ir skirtą administracinę nuobaudą arba tik padarytų pažeidimų skaičių, pobūdį ir administracines nuobaudas.

VDAI teigimu, taip pat ydingas sumanymas talpinti vaizdinę medžiagą internete ne ilgiau kaip 1 metus nuo Administracinės komisijos nutarimo priėmimo dienos - toks asmens duomenų skelbimo viešai terminas, inspekcijos nuomone, neatitinka ADTAĮ reikalavimų, kuriuose nurodoma, kad asmens duomenys gali būti saugomi ne ilgiau nei to reikalauja asmens duomenų tvarkymo tikslai.

Vilniaus savivaldybė jau skyrė keletą 300-350 litų siekiančių baudų netvarkingiems rūkaliams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių