Netikėtas sprendimas: M. Majauskas kandidatuos į Vilniaus merus

Iš konservatorių partijos neseniai išmestas parlamentaras Mykolas Majauskas trečiadienį pranešė ketinantis dalyvauti rinkimuose į Vilniaus mero pareigas.

„Nusprendžiau kandidatuoti į Vilniaus merus kaip savarankiškas ir nepriklausomas kandidatas. Turiu idėjų, energijos ir noriu visas jėgas skirti svarbiam tikslui“, – feisbuke pranešė politikas.

Jis teigė tokį sprendimą priėmęs „tikėdamas, jog atėjo laikas žmonėms, kurie nebijo imtis asmeninės atsakomybės“.

„Nepriklausydamas nuo politinių partijų, galėsiu atstovauti visiems miestiečiams ir skirti visas jėgas Vilniui. Kviečiu kreiptis visus mane palaikančius, turinčius idėjų ar pasiūlymų Vilniui“, – sakė politikas.

M. Majauskas praėjusią savaitę buvo pašalintas iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos, nes palaikė su Vyriausybe nederintą siūlymą visiems 2023-iesiems pratęsti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo sektoriui.

Politikas antradienį pranešė, jog traukiasi iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų.

Laisvės partija į merus kelia parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių, konservatoriai – dabartinį vicemerą Valdą Benkunską, socialdemokratai – parlamentarę Rasą Budbergytę, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – parlamentarą Luką Savicką, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – europarlamentarą Stasį Jakeliūną, partija „Laisvė ir teisingumas“ – buvusį sostinės merą Artūrą Zuoką, Lietuvos regionų partija – buvusį kariuomenės vadą Valdą Tutkų.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 metų pavasarį.

L. Balandžio / BNS nuotr.

Antrame ture tikisi susigrumti su A. Zuoku

M. Majauskas sako apsisprendęs kandidatuoti į Vilniaus merus po konservatorių sprendimo pašalinti jį iš partijos, jis tikisi patekti į antrąjį turą ir susirungti su buvusiu sostinės meru Artūru Zuoku.

Aš tikiuosi patekti į antrą turą, kur, tikėtina, jog galiu susitikti su ponu Zuoku. Paskutinė mūsų akistata 2016 metais baigėsi mano laimėjimu – tikiu, kad galiu tai pakartoti.

„Nusprendžiau dalyvauti rinkimuose kaip nepriklausomas, savarankiškas kandidatas (...). Pradėjau apie tai galvoti po pašalinimo iš partijos, suprasdamas, kad esu pasiruošęs veikti ir dirbti, tarnauti Lietuvos žmonėms kaip nepriklausomas Lietuvos žmonių atstovas“, – žurnalistams Seime trečiadienį sakė M. Majauskas.

„Aš tikiuosi patekti į antrą turą, kur, tikėtina, jog galiu susitikti su ponu Zuoku. Paskutinė mūsų akistata 2016 metais baigėsi mano laimėjimu – tikiu, kad galiu tai pakartoti“, – sakė parlamentaras.

Jis taip pat sakė ketinantis iki kovo 19-osios dirbti Seime.

„Tada – jau pamatysime“, – sakė jis.

Konservatoriams ketinant jį pašalinti iš frakcijos, M. Majauskas sako sieksiantis šio sprendimo „bendru sutarimu“ ir toliau dirbsiantis mišrioje Seimo narių grupėje.

Tokios grupėje Seime šiuo metu nėra, vienintelis jokiai frakcijai nepriklausantis parlamentaras yra Mindaugas Puidokas.

„Be jokios abejonės, nedirbsiu opozicijoje, dirbsiu mažumoje. Pagal Seimo statutą, mišri grupė laikoma mažumos atstovais“, – tvirtino M. Majauskas.

Jis tikino nekursiantis savo, kaip oponuojančiojo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatui į merus Valdui Benkunskui, įvaizdžio.

Parlamentaras tikino, kad likus keliems mėnesiams iki rinkimų jis nesitiki surengti didelės rinkimų kampanijos, kol kas neturintis tam ir lėšų, bet tikisi sulaukti rėmėjų, taip pat ketina dalyvauti debatuose, susitikinėti su vilniečiais.

Jis taip pat žada per artimiausias savaites pristatyti rinkimų programą ir komandą.

„Sąskaitoje kol kas turi apvalų nulį, registravausi tik šiandien kaip savarankiškas, nepriklausomas rinkimų dalyvis. Ir kviečiu visus norinčius prisidėti“, – kalbėjo M. Majauskas.

Žada ankstinti svarstymus dėl  likimo TS–LKD frakcijoje

M. Majauskui apsisprendus kandidatuoti į Vilniaus merus, valdantieji konservatoriai dar šią savaitę žada svarstyti buvusio partiečio likimą Seimo frakcijoje.

„Buvome tą klausimą nutarę aptarti kitą savaitę, bet, matyt, kad kolegos turi papildomų įžvalgų ir klausimų. Matyt, rytoj neabejotinai tą klausimą aptarsime. Ar priimsime kokius nors sprendimus – sunku pasakyti“, – BNS trečiadienį sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Negali ignoruoti šio fakto (sprendimo siekti mero posto – BNS)“, – pridūrė konservatorių atstovė.

Ji pabrėžė, kad tokiais veiksmai pats M. Majauskas „minimizuoja bet kokias sąsajas su šita bendruomene“.

Taip politikė kalbėjo iš partijos praėjusią savaitę išmestam parlamentarui pranešus apie ketinimus dalyvauti kitąmet vyksiančiuose Vilniaus mero rinkimuose.

Ji teigė M. Majausko apsisprendimą dalyvauti rinkimuose vertinanti kaip „nenuoširdų veiksmą vilniečių atžvilgiu“.

„Mūsų partijos bendruomenėje nominavimai, išsikėlimai į kandidatus į merus vyko prieš pusę metų, nebuvo jokių indikacijų iš pono Majausko, kad jis norėtų kandidatuoti šiuose ar kituose rinkimuose į merus“, – kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Jei buvo noras ir ketinimai, tos indikacijos galėjo būti duodamos, o dabar tai atrodo nenuoširdžiai. (...) Toks viražas ir posūkis atrodo keistas, bet tai – jo sprendimas“, – pridūrė ji.

M. Majauskas šią savaitę taip pat pranešė pasitraukiantis iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų.

Konservatoriai kandidatuoti į Vilniaus mero postą kitąmet pavasarį vyksiančiuose savivaldos rinkimuose yra iškėlę Valdą Benkunską.

Abejoja sėkme

Konservatorė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sakė nesureikšminanti M. Majausko sprendimo kandidatuoti.

„Taip atsitinka turbūt politikams vienu ar kitu gyvenimo momentu, kai norisi štai tiesiog galbūt papildomo dėmesio, papildomų veikimo vektorių. Aš žiūriu visiškai ramiai. Čia jo pasirinkimo klausimas. Tikrai tikiu, kad konservatorių kandidatas stipriai Vilniaus mieste dirbo ir turi stiprią kampaniją“, – sakė politikė.

Įdomu, ar Mykolo rinkimų kampaniją Zuokas finansuos? Nes tiesiog labai aišku, kam to reikėjo labiausiai.

„Mykolas jau yra bandęs sėkmę mero rinkimuose, ji buvo gana vidutiniška, kažkaip negalvoju, kad bus stipriai kažkas pasikeitę. Tikrai nesureikšminu“, – kalbėjo ministrė.

M. Majauskas dėl Vilniaus mero posto varžėsi 2015 metais, tačiau tuomet į antrą turą nepateko, likęs ketvirtas. Jis tada sakė, kad nesėkmę lėmė vėlyva rinkimų kampanija.

Politikas praėjusią savaitę buvo pašalintas iš TS–LKD partijos, nes palaikė su Vyriausybe nederintą siūlymą visiems 2023-iesiems pratęsti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo sektoriui.

Apie dalyvavimą mero rinkimuose trečiadienį paskelbęs M. Majauskas tvirtino, jog nepriklausydamas nuo politinių partijų galės atstovauti visiems miestiečiams ir skirti visas jėgas Vilniui.

„Man atrodo, kad komandinis darbas turbūt kitaip įsivaizduojamas, bet kolega, matyt, pasirinko savo veikimo metodus. Na, dabar rinkėjai vertins, ar tas komandinis darbas yra labiau vertinamas, ar individualus žaidimas“, – BNS sakė konservatorė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Įdomu, ar Mykolo rinkimų kampaniją Zuokas finansuos? Nes tiesiog labai aišku, kam to reikėjo labiausiai“, – feisbuke teigė kita konservatorė, Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tadas

Tadas portretas
Tik už ZUOKALA

Rici

Rici portretas
Už Benkunska,tai tikrai geresnis

Klpd.

Klpd. portretas
skaniai pasijuokiau klausydamas kaip konservynas rimtais feisais gėdina Majauską kad jis taip daro ir kaip nušiurę politologai pranašauja kad jis neturės jokių šansų todėl kad neturi partijos kuri jį remia.:D) O man jau aišku kad Majauskas nuneš konservų Benkunską kaip vėjas lapą
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių