Quantcast

Neries krantinėje tūkstantmečio užrašas apžėlė žole

Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės proga Neries krantinė prie Mindaugo tilto pražydo šviežiomis gėlėmis. Iš penkių šimtų geltonųjų serenčių buvo suformuotas poeto Vlado Braziūno eilėraščio pavadinimas „Čia 1000 metų dabar“. Nuo dainų šventės praėjus mėnesiui, užrašas apžėlė žole, kai kurie gėlių žiedai išdegė nuo saulės.

Kas atsakingas už Neries krantinės puoselėjimą ir gražų estetinį jos veidą? Kodėl tūkstantmečio simbolis neprižiūrimas, kai visai šalia iš tolo raudonuodami Neries krantai vienas kitam prisipažįsta mylį?

Savivaldybės Miestovaizdžio skyriaus vedėja Vaiva Deveikienė dienraščiui aiškino, kad leidimas sodinti gėles Dainų šventės proga buvo duotas tik su sąlyga, kad užrašą prižiūrės patys idėjos sumanytojai.

„Mes prižiūrime meilės krantus, o kitkuo rūpintis neturime nei laiko, nei lėšų. Tūkstantmečio užrašo mintis jos autoriams kilo spontaniškai, mes tam nebuvome numatę pinigų“, - aiškino V.Deveikienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad prižiūrėti Neries krantinės sodinukus yra labai sudėtinga. „Ten neparanki vieta gėlėms augti. Nuokalnė, todėl vanduo nesilaiko, iškart nubėga žemyn, Nėra grunto, jį dengia betonas“, - kalbėjo V.Deveikienė.

Frazę „Čia 1000 metų dabar“ Neries krantinėje sodino Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės savanoriai. Idėjos autorius – Lietuvos liaudies kultūros centras.

Centro vyriausioji specialistė Eglė Ladigienė, paklausta, kodėl Dainų šventei praūžus centras apleido savo gėles, pasiteisino rankų stygiumi. „Dauguma centro darbuotojų atostogauja. Atkreipėme dėmesį, kad gėlės nuvytusios. Po savaitės grįšime iš atostogų ir spręsime“, - tikino E.Ladigienė ir pridėjo, kad prižiūrėti gėlynus esą buvo žadėjusi savivaldybė.

„Tačiau anuomet buvo tiek rūpesčių ir skubos, kad gal iki galo ir nesusikalbėjome“, - svarstė E.Ladigienė.

Išrašyti gėlėmis frazes ant Neries krantų jau tapo madinga. Pradžią tam davė menininkas Gitenis Umbrasas, 2004 m. sumanęs supiršti krantus. Nuo tada meile vienas kitam jie suliepsnoja  kiekvieną pavasarį.

Neseniai ant kairiojo Neries kranto prie Žaliojo tilto atsirado gėlėmis išrašytas rožinio kaspino siluetas ir užrašas „Nedelsk“.

Norą Neries krantinę panaudoti reklamai buvo pareiškusi ir bendrovė „Omnitel“. Ji pageidavo gėlėmis išsodinti užrašą „Omni Connect“. Tačiau išvydusi, kiek tokia reklama kainuotų, sumanymo atsisakė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių