Neramumai Egipte lietuviams atostogų nesugadino

Pirmadienio popietę į Lietuvą sugrįžo 82 lietuviai, poilsiavę neramumų krečiamame Egipte. Pranešama, kad išpuoliai vyksta ir Hurgadoje, netoli kurios dauguma poilsiautojų ir buvo įsikūrę. Nepaisant to, geros nuotaikos ten atostogavusiems tautiečiams nesugadino. Oro uoste pasitikti keliautojai pasakojo, kad šie su jokiais incidentais nesusidūrė, todėl atostogos daugeliui prabėgo puikiai.

Buvo šiek tiek neramu

Į Lietuvą sugrįžusi Jolita tikino, kad visgi šioks toks nerimas buvo.

„Tradiciškai, visi vyrai reagavo ramiai, o moterys daugiau ar mažiau jaudinosi. Buvo baisu, kad išėjus į miestą mus gali užpulti, akmenimis apmėtyti ir pan.“, - pasakojo moteris.

Tuo metu pačiame Hurgados mieste lankėsi į Egiptą pailsėti atvykusi Agnė. Ji prisiminė, kad vietiniai ją perspėjo,  kuriose vietose geriau nesirodyti.

„Kaip tik penktadienį buvome mieste, kuris buvo tuštokas. Prie mūsų priėjo vyrai ir pasakė, kur neiti, nes ten vaikšto „pikti vyrai su barzdomis“, - pasakojo Agnė.

Vengė „karštų“ zonų

Egipte poilsiavęs Daumantas teigė, kad prieš kelionę tikslios informacijos apie neramumus šalyje neturėjo, tačiau viešbutyje sulaukė patarimų į miestą nevykti.

„Vakare niekur neidavome, tačiau nieko nepastebėjome. Viskas ką veikėme – tai paplaukiojome jachta, o šiaip didžiąją laiko dalį praleisdavome viešbutyje“, - pasakojo jaunuolis.

Iš Hurgados parskridęs Vytautas tikino, kad į kelionę vyko žinodamas apie neramumus, todėl išsikėlė ir atitinkamus lūkesčius.

„Pamatyti piramides nebuvo mūsų kelionės tikslas. Turėjom omenyje, kad ten yra karšta situacija, todėl nuvykom paprasčiausiai pailsėti“, - kalbėjo Vytautas.

Tiesa, pašnekovas nenumanė, kad situacijos rimtumas gali būti tokio didelio masto, tačiau tai poilsiauti nesutrukdė.

„Viešbutyje jokių apribojimų nebuvo. Tiesa, kelionių organizatorius pasiūlė nevažiuoti į pačią Hurgadą, todėl daugiausiai laiko praleidom viešbutyje. Keliavom, pavyzdžiui, panardyti tarp delfinų, t.y. į tas vietas, kurios yra toliau nuo visų įvykių. Tikrai nebuvo baisu“, - tikino vyriškis.

Norėtų pakartoti

Į pensiją išėjęs buvęs policininkas Viktoras pasakojo, kad teko girdėti pranešimų apie smurto protrūkius, tačiau riaušių nepastebėjo.

„Girdėjome klaidinantį pranešimą apie žmogžudystę. Tačiau vėliau su kolegomis išsiaiškinau, kad tai buvo buitinis nužudymas. Atostogomis tikrai džiaugiuosi, manau, kad mielai jas pakartočiau“, - tikino pensininkas.

Nuostolių nepatirs

„Novaturo“ rinkodaros projektų vadovė Ieva Dorelaitienė pasakojo, kad keliautojų saugumu kelionių agentūra rūpinosi remdamasi Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijomis.

„Visi poilsiautojai buvo parskraidinti pagal grafiką. Mūsų kelionių agentūros atstovas visos kelionės metu tiesiogiai bendravo su ten esančiais lietuviais“, - sakė pašnekovė.

Kelionių agentūros „Novaturas“ atstovės teigimu, bendrovė nuostolių neturėtų patirti. Lietuvių poilsiautojai pretenzijų kol kas irgi nereiškė. I. Dorelaitienė teigimu, visi poilsiautojai prieš išvykstant į Egiptą buvo susipažinę su situacija, todėl žinojo, kad kai kurių pažintinių ekskursijų teks atsisakyti.

„Novaturo“ atstovė taip pat pridūrė, kad dėl atšauktų skrydžių į Egiptą, kelionių agentūra klientams siūlys keliones į kitus kraštus.

„Yra daug krypčių. Žmonės gali rinktis tiek populiariąją Antaliją, tiek Graikijos salas, tiek Ispaniją ar Portugaliją. Už kelionių maršrutų pakeitimus poilsiautojams papildomai mokėti nereikės.“, - pridūrė I. Dorelaitienė.

Pašnekovė tvirtino, jog šiuo metu tikimasi, kad žiemos sezonu vėl bus galima atnaujinti keliones į Egiptą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių