Pereiti į pagrindinį turinį

Nenuverčiamasis G.Paluckas lieka poste

2009-03-04 18:45
Nenuverčiamasis G.Paluckas lieka poste
Nenuverčiamasis G.Paluckas lieka poste / Tomo Raginos nuotr.
Turinys

Naujajai miesto valdžiai neįtikęs Gintautas Paluckas vis dar lieka vadovauti savivaldybės administracijai. Trečiadienį jau antrą kartą iš eilės žlugo tarybos bandymas jį pakeisti.

Klausimas dėl savivaldybės administracijos direktoriaus G.Palucko atleidimo iš sostinės tarybos darbotvarkės trečiadienį buvo išbrauktas.

Dar šią savaitę ketinta jį atleisti kaip naujajai valdančiajai daugumai nelojalų administracijos vadovą. Mat ši pareigybė yra politinio pasitikėjimo, o G.Paluckas pareigas eiti pradėjo tuomet, kai Vilnių valdė Tvarkos ir teisingumo partijos suburta koalicija.

Paskutinę minutę klausimą dėl G.Palucko atleidimo naujoji valdžia atsiėmė, nes esą jis neparengtas. Atleisti G.Palucką bandoma jau antrą tarybos posėdį iš eilės, tačiau vis nesėkmingai. Spėjama, kad tam priešinasi viena iš koalicijos partnerių – Liberalų ir centro sąjunga, nors savivaldybės administracijos direktoriaus postas pagal koalicinę sutartį yra tik socialdemokratų reikalas.

Socialdemokratų frakcijos savivaldybėje pirmininkas bei vicemeras Romas Adomavičius portalui teigė nelinkęs sureikšminti liberalcentristų kišimosi ir demonstravo ramybę.

„Koalicinė taryba nusistatė, kad visi administracijos direkcijoje dirbę žmonės bus atleisti ir paskirti laikinai eiti pareigas, kol bus išrinkti kiti pareigūnai pagal frakcijų turimas kvotas. Nors sprendimas turėjo būti priimtas praėjusį kartą, liberalcentristai pakeitė nuomonę posėdžio metu. Šiandien sutarta, kad kitą posėdį ta procedūra bus padaryta“, - sakė  R.Adomavičius.

Liberalcentristai neigė proteguojantys G.Palucką ir pabrėžtinai tvirtino šį klausimą paliekantys spręsti savivaldybės administracijos vadovo kvotą turintiems socialdemokratams.