Quantcast

Nelegalias reklamas Vilniuje šalins ir miesto tvarkytojai

Vilniaus savivaldybės sprendimu nelegalias reklamas nuo savivaldybės pastatų ar iš viešų miesto teritorijų galės šalinti miestą tvarkančios įmonės.

Tarybos posėdyje trečiadienį sostinės taryba tokia nuostata papildė išorinės reklamos įrengimo taisykles.

„Jei išorinė vaizdinė reklama bus savivaldybės teritorijoje ar ant savivaldybės pastatų, tokiu atveju po to, kai būtų taikoma administracinė atsakomybė pažeidėjui, būtų administracijos direktoriaus sprendimas ją demontuoti, ir tą padarytų tvarkytojai, atsakingi už teritorijų priežiūrą. Jei ji būtų įrengta ne ant savivaldybei priklausančių statinių ar privačiose žemėse, tokiu atveju būtų renkama medžiaga ir kreipiamasi į teismą dėl pašalinimo“, - BNS sakė savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas Julius Morkūnas.

Pasak jo, už reklamą be leidimo ar su pasibaigusiu leidimu įstatymai ir iki šiol numatė administracinę atsakomybę bei įpareigojo savininką ją pašalinti, tačiau nebuvo numatyta, ko turi imtis atsakingi pareigūnai, jei pats asmuo nelegalios reklamos neišmontuoja.

„Kai susidūrėme su tokiais dalykais mieste, iš tiesų tikslinga tokį dalyką aprašyti, kad būtų visiems aišku, kad jeigu nesutvarko savininkas, sutvarkys savivaldybės atsakingos institucijos atitinkamai su teise išsiieškoti išlaidas“, - teigė departamento direktoriaus pavaduotojas.

J.Morkūno teigimu, problemos dėl nelegalių reklamų pašalinimo Vilniuje kyla nuolat. Tad naujasis sprendimas esą turėtų paskatinti nelegalių reklamų savininkus pačius jas išmontuoti.

„Iki šiol nelabai kas jos ir šalindavo (nelegalias reklamas - BNS) - ieškodavome, traukdavome atsakomybėn ir panašiai. Tokiu atveju, kai atsakomybėn patraukia savininką, būna, kad sudėtinga, ilga administracinė procedūra. Kartais tam asmeniui, reklamos skleidėjui, finansiškai netgi apsimoka turėti nelegalią reklamą, kol įvyks visos administracinės procedūros apskundimo tvarkos ir panašiai, ir nemokėti rinkliavos savivaldybei“, - sakė jis.


Šiame straipsnyje: nelegali reklamareklama

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių