Quantcast

Neįgaliesiems - specialus žemėlapis su patogiomis vietomis Vilniaus mieste

  • Teksto dydis:

Vilniaus merui A.Zuokui pristatytas Lietuvoje sugalvotas naujas projektas „Disabled enabled“, kurį išvertus pažodžiui reiškia – „neįgalus gali, turi galimybę“. Virtualiame žemėlapyje bus sukurta sistema, leisianti pažymėti neįgaliesiems lengvai arba sunkiai patenkamas vietas.

„Bet kuris žmogus,  planuodamas savo kelionę,  nagrinėja, ieško maršrutų, lankytinų objektų, derina sąlygas, detales. Neįgaliajam tai daryti yra labai sudėtinga. Potencialūs keliautojo domėjimosi taškai – viešbučiai, restoranai, kavinės, muziejai, parodos ir renginių vietos, kurias atvykęs į miestą  žmogus gali aplankyti. Tai būtų pirmas žingsnis, kuris nurodo neįgaliam vartotojui, kad pažymėtame taške aplinka jam tinkanti ir pritaikyta“, – sako idėjos ir projekto autorius Šarūnas Grigaliūnas. 

Kiekvienas neįgalusis, dalyvaujantis šiame projekte,  taps tam tikru ekspertu, – apsilankęs nurodytame žemėlapio „taške“  įvertins pažymėtą vietą. Priklausomai nuo teigiamų įvertinimų kiekio, sistema „taškui“ suteikia pirmumo laipsnį planuojančiam kelionę neįgaliajam.

Susitikimo metu nutarta, kad bus bendradarbiaujama su Savivaldybės IT departamento specialistais įdiegiant programą, su Komunalinio ūkio departamentu  – mieste specialiu ženklu pažymint neįgaliųjų gerai įvertintas ir patogias keliauti vietas, su Sveikatos ir Kultūros skyrių darbuotojais – dėl įstaigų, norinčių prisijungti prie projekto, pritaikyti aplinką neįgaliesiems ir pakliūti į geriausiai įvertintų objektų sąrašą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių