Quantcast

Neformaliojo ugdymo centrų reforma: bijoma, kad būreliai brangs

Vyriausybė nusprendė sujungti keturias jaunimo neformaliojo švietimo įstaigas, nors jų vadovai tokio sprendimo išvakarėse išreiškė abejonę dėl vykdomos reformos ir įspėjo, jog teks atsisakyti kai kurių unikalių vaikų lankomų būrelių bei retų specialistų.

Nusprendė jungti

Ministrų kabineto sprendimu Lietuvos jaunimo turizmo, Lietuvos jaunųjų gamtininkų, Lietuvos mokinių ir studentų sporto bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centrai bus reorganizuoti ir sujungti į naują juridinį asmenį - Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą.

Dabartinio Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro bazėje įsikursianti nauja įstaiga turėtų tęsti pradėtus projektus ir plėtoti naujas veiklos kryptis – pilietinį, meninį ir kultūrinį, sveikatos ir saugos ugdymą, stiprinti pedagoginį kolektyvą.

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) skelbia, kad reorganizavus keturis centrus, daugiau negu trečdaliu sumažės skiriamų lėšų poreikis. Labiausiai sumažės valdymo, finansų ir ūkio sferos darbuotojų skaičius. Sutaupytas lėšas bus galima skirti tiesioginiam moksleivių ugdymui. Pernai šioms įstaigoms išlaikyti buvo skirta per 6 mln. litų.

Bijo dėl būrelių

Anot Ministro pirmininko tarnybos, steigiant naują centrą, bus išsaugota unikali reorganizuojamų centrų ugdomoji bazė, kurią bus galima tikslingiau panaudoti vaikų ir jaunimo reikmėms. Dabartinėse centrų patalpose ir kitose erdvėse po reorganizacijos, žadama, ir toliau veiklą tęs būreliai, neakivaizdinės mokyklos, bus organizuojamos ekskursijos, edukacinės programos ir kiti projektai.

Tačiau tuo abejoja įstaigų vadovai. Portalas diena.lt trečiadienį rašė, kad dėl mažinamo finansavimo įstaigoms gali tekti atsisakyti kai kurių būrelių.

Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro vadovas Algirdas Sakevičius kalbėjo, kad mažindami finansavimą valdininkai nesusimąstė, kad kai kurių būrelių dėl tokių veiksmų gali ir nebelikti, o vos keli išskirtinių lėktuvų, laivų, kosminės technikos, radijo bangų imtuvų ir siųstuvų modelių konstravimo specialistai gali netekti darbo ir vaikus palikti be veiklos.

„Negalime pasakyti, kurių neliks ir kiek jų gali nelikti. Tačiau tokia grėsmė neabejotinai yra. Jei neliks dėstytojų, tai ir būrelių nepajėgsime išlaikyti. Turint omenyje, kad kai kurie dėstytojai užsiima su skirtingas grupes lankančiais vaikais, tai būtų labai blogas dalykas“, – kalbėjo centro vadovas.

Pedagogų žada neatleisti

Švietimo ministro Gintaro Steponavičiaus teigimu, ruošiamasi naikinti maždaug trečdalį etatų. Esą tai bus ūkio darbuotojai ir aptarnaujantis personalas.

„Nei pastatų pardavinėjimo, nei žmonių, kurie dirba profesionaliai ir kūrybiškai, tai nepalies. Be abejo, ne paslaptis, bent trečdalį etatų iš nepilnai 200 tikrai ketiname mažinti, bet pirmiausia tai yra ūkinės ir aptarnaujančios tarnybos“, - kalbėjo jis.

Pritarusi įstaigų jungimui Vyriausybė planuoja panaikinti apie trečdalį iš maždaug 200 šiose įstaigose esančių darbuotojų etatų.

„Kaip iliustracija, per šias organizacijas iš 190 darbuotojų yra bent 16 buhalterių, keturi direktoriai, bent po vieną pavaduotoją. (...) Bet galiu prieš jus atsakingai pasakyti, kad funkciškai, turinio prasme tai, kas yra daroma, nebus niekaip siaurinama, kaip tik leis turėti geresnę koordinaciją“, - kalbėjo ministras.

Savo ruožtu A.Sakevičius sakė manąs, kad etatų mažinimai užsiėmimų vykdymą gali paliesti ir tiesiogiai.

„Jei pažvelgtumėte į mūsų dėstomų dalykų pavadinimus, suprastumėte, kaip sunku rasti tokių dalykų dėstytojų. Iš principo mes ir ugdome būsimus šio centro pedagogus, jie vėliau grįžta. Tikrai nėra lengva rasti gerą aviamodeliavimo specialistą, kuris sutiktų savo laisvalaikiu už mažą atlygį leisti laiką čia. Jis turi būti tam atsidavęs. Užsiėmimai vyksta ir savaitgaliais“, – kalbėjo A.Sakevičius.


Šiame straipsnyje: neformalus ugdymasbūreliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių