Quantcast

Nebijančių lietaus laukia Vilniaus gatvių festivalio šventė

Netiesa, kad vasarą gyvenimas verda tik pajūry ir prie ežerų, – kad sostinėje irgi yra ką veikti, įrodyti tikisi Vilniaus gatvių festivalis.

Neišsigąsti lietaus ir pasivaikščioti po Vilniaus senamiestį visi kviečiami šį šeštadienį 13-17 val. –vilniečiai ir miesto svečiai laukiami Šv. Ignoto bei Stiklių gatvėse. Tokios iniciatyvos – kiekvieną šeštadienį surengti socialines šventes vis skirtingose gatvėse, savotišką atvirų durų dieną visoje gatvėje, ėmėsi „Made in Vilnius“ komanda.

Vilniaus gatvių festivalio tikslas – sudominti vilniečius ir miesto svečius dar nematytomis ar nelankytomis vietomis, supažindinti su kavinukių ar parduotuvių vadovais ar savininkais, pabendrauti, paragauti, pasimatuoti, pasigrožėti. Apie šį festivalį „Vilniaus dienai“ papasakojo „Made in Vilnius“ gamybos vadovas Evaldas Činga.

–Kaip kilo Vilniaus gatvių festivalio idėja?

–„Made in Vilnius“ rašo apie Vilnių – nuo miesto naujienų, kultūros iki įvairiausių pramoginių renginių.  Dažnai vieni kitiems rekomenduojame įdomias vietas, palaikome kuriančius mažus verslus. Pradinė mūsų mintis buvo surengti Kaimynų dieną, o ji išaugo iki Vilniaus gatvių festivalio. Tai nėra komercinis festivalis, jis rengiamas su mintimi, kad žmonės išeitų pasivaikščioti, turėtų progą ir tikslą užeiti vienur ar kitur, pasiklausti, sužinoti. Mažos vietos sukuria miesto unikalumą. „Maximų“ yra daug, o tokios vietos kaip, pavyzdžiui, sidro ir kalvadoso krautuvėlė „Sarkozy“, ledainė „Yogis“, kavos fabrikėlis, delikatesų parduotuvė „Mamma Mia“, lietuviško alaus rūsys „Bambalynė“ yra išskirtinės. Norime išvilioti žmones pasivaikščioti, kad jie atrastų daug puikių dalykų, apie kuriuos gal nė nenutuokė.

Taip pat labai svarbus festivalio akcentas yra mažųjų versliukų kūrėjų tarpusavio bendravimas.

–Ar Vilniaus senamiesčio gatvėms tikrai reikia reklamos?

–Yra tokių gatvių, kurias vilniečiai lyg ir gerai žino, bet niekada ten neužsuka ar mato jas tik pro autobuso langą. Tad ir pamanėme, kad būtų šaunu tas gatves pristatyti kitaip, pakviesti jomis pasivaikščioti, pabendrauti. Žmonės dažnai nežino, kas gyvena kaimynystėje, bet puikiai žino, kokios parduotuvės, įstaigos įsikūrusios pirmajame aukšte. Taigi tai galimybė jas atrasti kitaip.

–Kokiose Vilniaus gatvėse planuojamos tokios šventės?

–Pirmoji buvo surengta Trakų gatvėje, šįkart kviečiame į Stiklių ir Šv.Ignoto gatves, vėliau bus Užupio, Šv.Stepono gatvės, tikiuosi, pavyks pakviesti į Savičiaus gatvę, o paskutinė stotelė bus Vilniaus gatvė. Kol kas numatome renginius visą vasarą.

–Koks buvo žmonių susidomėjimas pirmuoju renginiu?

–Didelių minių nebuvo, bet tikrai buvo žmonių, kurie specialiai išsirengė į tokį pasivaikščiojimą ir apėjo visas pagal planą siūlytas vietas, paviešėjo, pakalbėjo, pasivaišino. Dar reikia laiko, kad prigytų tokia pasivaikščiojimų po gatves tradicija, bet reikia nuo kažko pradėti. Tai ir stengiamės įgyvendinti. Pozityviai nuteikia tai, kad apsilankiusieji labai džiaugėsi iniciatyva ir klausė, kada ir kur bus kita šventė.

–Kokios programos tikėtis?

–Pačios vietos pasiruošia savo programą ir vaišes. Štai Trakų gatvėje vaišinta limonadu, kava, sausainiais, naujos rūšies alumi, vyko degustacijos, paskaitėlės.

 

RENGINIAI ŠV.IGNOTO IR STIKLIŲ GATVĖSE

Mėsos patiekalais garsėjantis „Meet lovers pub” visus vilios gardžiais kvapais. (Šv. Ignoto gatvė 14)

Jaukusis skaitytų knygų knygynas/kavinė „Mint vinetu” kvies išsirinkti naudotų ar naujų knygų su nuolaida.

(Šv. Ignoto gatvė 16/10)

Prancūziško tipo restoranas „Bistro 18“ visus, užsisakiusius pietus, pavaišins taure vyno. (Stiklių gatvė 18)

Stilingų drabužių bei išskirtinių aksesuarų rasite parduotuvėje „Bottega“. (Stiklių gatvė 18) Vyninė „Notre Vie” kviečia pasinaudoti specialiu pasiūlymu sidrui, nepasigailėsite užsukę. (Stiklių gatvė 10)

Nepraeikite pro delikatesų krautuvėlę „Mamma Mia!”, čia tikrai rasite kažką gardaus! (Stiklių gatvė 7)

Jaukiame, namus primenančiame salone, „Pudrinė” galėsite ne tik išsirinkti išskirtinių rūbų, avalynės ar aksesuarų, bet taip pat būsite pavaišinti taure vyno.  (Stiklių gatvė 7, vidinis kiemas)

Užėję pasistiprinti į medžiotojų restoraną „Lokys” galėsite pasinaudoti 20% nuolaida patiekalams iš meniu. (Stiklių gatvė 8/10)

Gero lietuviško alaus rūsyje „Bambalynė” galėsite atsigaivinti šaltu alumi, o rinktis tikrai yra iš ko – 80 rūšių įvairaus lietuviško alaus nuo „gyvo“, aludario ką tik iš alaus kego išpilstyto į dailius alaus butelaičius ar bambaliukus, iki jau žinomo ir pamėgto pasterizuoto tradicinio alaus. (Stiklių gatvė 7) O perėję gatvę rasite lietuviško maisto restoraną, alinę „Leičiai”. Nežinote, kas tokie buvo leičiai – užsukite ir sužinosite! (Stiklių gatvė 4)

Mažame stilingų daiktų butike „Decolte” gyvena jaunųjų Lietuvos dizainerių rūbai ir aksesuarai bei pamėgti prekės ženklai iš užsienio: „Louche”, „Voet” ir daugybė kitų. Paganyti akis ir susipažinti tikrai verta. (Stiklių gatvė 6)

„Šapokliak salonas“ – tai seno ir naujo dialogas. Čia praeitis šypsosi dabarčiai – vintage daiktai koketuoja su naujais. Patirkite atradimo džiaugsmą, gal kaip tik čia Jūsų laukia tik Jums skirtas daiktas? (Stiklių gatvė 6)NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių