(Ne)aiški sostinės Lazdynų baseino ateitis

Vilniaus miesto savivaldybės taryba dar praėjusiais metais pritarė naujo 25 m ilgio plaukimo baseino statybai sostinėje. Kur ir kada jis bus statomas – iki šiol neaišku. Laiko klausimas neakcentuojamas ir kalbant apie Lazdynų baseino rekonstrukciją.

Vieta dar neparinkta

Naujo baseino statybai miesto taryba pritarė dar praėjusių metų liepą. Tada buvo numatyta, kad 25 m ilgio, 8 plaukimo takelių baseinas turėtų būti pastatytas per metus pusantrų. Jo statybos ir įrengimo darbai turėtų būti atlikti privačiomis lėšomis ir atsieitų apie 12 mln. litų. Savivaldybė už darbus išsimokėtų per dešimtmetį.

Šis baseinas numatomas kaip alternatyva miesto gyventojams ir turėtų užtikrinti sportuojančių Vilniaus moksleivių bei sportininkų poreikius, kol bus vykdoma Lazdynų baseino rekonstrukcija.

Baseino vieta dar neparinkta. Kada bent preliminariai galėtų prasidėti jo statybos, Vilniaus miesto tarybos narys Petras Nausėda, vadovaujantis baseino statymo darbo grupei, nebuvo linkęs prognozuoti.

"Vietos dar neturime. Turi būti skelbiamas konkursas. Techninės sąlygos jau baigiamos sudėlioti. Tikslas yra kuo greičiau pastatyti šį alternatyvųjį baseiną, bet tai priklauso ir nuo investicijų, kaip pavyks susidėlioti finansavimo prioritetus", – sakė P.Nausėda.

Valstybinės svarbos statusas

Tik pastačius ir pradėjus eksploatuoti naująjį baseiną, Lazdynų baseinas bus uždarytas rekonstrukcijai. Lazdynų baseino teritorijos vietoje numatytas prioritetinis sporto ir pramogų objektas – nacionalinis plaukimo baseinas Erfurto gatvėje. Kaip teigė tarybos narys P.Nausėda, svarbiausia gauti šiam objektui valstybinės svarbos statusą, kad būtų galima pretenduoti ir į valstybės, ir į ES struktūrinių fondų lėšas.

"Projekto vertė yra 65,32 mln. litų. Lėšų bus siekiama gauti iš valstybės, miesto savivaldybės ir ES. Tikslas – objektui gauti valstybinės svarbos statusą, kad leistų pretenduoti ir į valstybės, ir į ES struktūrinių fondų lėšas. 15,3 proc. sudarytų valstybės biudžeto lėšos, 3,4 proc. – Vilniaus miesto savivaldybės, 81,3 proc. – ES fondų lėšos", – planą skaičiais dėstė P.Nausėda.

Viename komplekse, pasak pašnekovo, planuojami du baseinai. Vienas – didysis, pagrindinis, 50 m ilgio, 25 m pločio, su naujausiomis technologijomis: slankiojančia pertvara, pakeliamu dugnu, kad būtų galima reguliuoti baseino gylį. Kitas baseinas būtų mažesnis – 25 m ilgio ir 20 m pločio.

Taip pat numatoma pastatyti šokinėjimo bokštelius iki 10 m. Būtų įrengtos ir visos kitos būtinos paruošiamosios patalpos, tokios kaip akrobatikos, sporto salės ir kt.

"Naujausios technologijos leis vieną baseiną (didįjį – red. past.) išnaudoti tiek rengiant vaikus, tiek treniruojantis profesionaliems sportininkams. Šis baseinų kompleksas turi būti geriausias Vilniuje ir vienas geriausių Lietuvoje", – sakė P.Nausėda.

Datos neprognozuoja

Dar praėjusiais metais miesto taryboje buvo kalbėta, kad Lazdynų baseino statybos užtruktų apie ketverius penkerius metus. Baseino antžeminė dalis būtų visiškai griaunama ir statoma iš naujo. Lyg ir viskas suplanuota, tačiau svarbiausias žingsnis, – gauti valstybinės svarbos statusą, – lemsiantis statybų pradžią, dar nepadarytas.

"Prašoma suteikti statusą, kol statusas negautas, negalime pretenduoti ir į ES pinigus", – trumpai paaiškino tarybos narys.
Dėl šių priežasčių jis nebuvo linkęs spekuliuoti ir dėl datos, kada Vilnius galėtų turėti naują Lazdynų baseiną.

"Visi visada viską nori padaryti kuo greičiau, bet išeina kaip visada. Kadangi yra ne vienas finansavimo šaltinis, turėtų būti formaliai patvirtinti tie planai, kokius savivaldybė dabar yra užsibrėžusi ir kokie buvo žodžiais išsakyti per pastaruosius metus ar dvejus. Planas, koncepcija, skaičiai, techninės sąlygos yra. Viskas juda į priekį. O dėl datos spekuliuoti nenoriu. Tai didžiulių investicijų klausimas. Juolab kad tai yra jau esamas objektas, kuris bus griaunamas, o vietoj jo bus statomas naujas, – sakė P.Nausėda ir pridūrė: – Bus planai, bus konkursas, įsipareigojimas, ir tada tai galės būti atskaitos tašku, kada baseinas atsiras."NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių