Quantcast

Naujųjų išvakarėse Valdovų rūmų menėse aidės Didonės rauda

Naujųjų metų išvakarėse vilniečius ir sostinės svečius džiugins išskirtinis renginys - karališka, barokinė anglų kompozitoriaus Henry Purcell opera „Didonė ir Enėjas“.

Renginys vyks gruodžio 31 d., 17 ir 19 val. Vilniuje, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Renesansinėje audiencijų menėje.

Šį kūrinį atliks jauni, talentingi atlikėjai, tarp kurių solistai Nora Petročenko, Saulė Šerytė ir Konstantin Anikin. Muzikinį dvaro, piktųjų veikėjų bei linksmųjų jūreivių įvaizdį kurs jau 20 metų gyvuojantis „Aidijos“ choras. Šią operą choras yra atlikęs dar 1992 metais Žemutinės pilies griuvėsiuose.

Kaip teigia „Aidijos“ vadovas Romualdas Gražinis, šiame nuostabiame muzikos šedevre  triumfuoja taurumo ir ištikimybės dvasia, o didingumo kupiną muziką įvairina taganų bei jūreivių pasirodymai.

„Nors „Aidija“ H. Purcell operos teatriniame pristatyme jau yra dalyvavusi, visgi naujų metų išvakarėse skambėsiančio kūrinio atlikimas bus unikalus. Vien ką jau reiškia tai, kad pasirodymas vyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų aplinkoje. Nepaisant visų skeptiškų nuomonių, Valdovų rūmai ateityje gali užimti nepaprastai reikšmingą vietą Lietuvos istoriniame, kultūriniame, valstybiniame gyvenime. Prie to bandome prisidėti jau dabar“, - teigia R. Gražinis.

Operos „Didonė ir Enėjas“ klausytojas galės pasinerti į mitinius laikus, kai Kartaginos karalienės Didonės ir Trojos karo didvyrio Enėjo meilės liepsna buvo negailestingai užpūsta magiškų piktųjų dvasių intrigų. Šią dramą užbaigia vienas gražiausių ne tik H. Purcello, bet ir baroko muzikos apskritai perlų – Didonės rauda.

Instrumentines partijas pasirodyme grieš Kauno styginių kvartetas: Karolina Beinarytė, Dalia Terminaitė, Eglė Karžinauskaitė ir Saulius Bartulis, bei Daiva Stulgytė (klavesinas), Ieva Baublytė (išilginė fleita) ir Ugnius Dičiūnas (obojus). Operą diriguos energingasis „Aidijos“ maestro R. Gražinis.


Šiame straipsnyje: DidonėAidija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių