Naujas projektas: šešiose sostinės mokyklose aiškinamasi, kiek vaikų susiduria su patyčiomis

  • Teksto dydis:

Šešiose Vilniaus mokyklose pradedamas bandomasis projektas, kuriuo anonimiškai aiškinamasi, kiek vaikų susiduria su patyčiomis, antradienį pranešė sostinės meras.

„(...) turėsime tikslius duomenis, o tada jau galime kovoti su šia liga ne tik teoriniu lygmeniu. Neabejoju, kad projektas iš pilotinio netrukus virs visas Vilniaus mokyklas apimančiu“, – įraše „Facebook“ paskyroje teigė Remigijus Šimašius.

Vilniaus vadovo teigimu, prie tyrimo gali prisijungti ir kitos miesto mokyklos.

Jos raginamos susisiekti su organizacija „Edu Vilnius“.

„Patyčios mokyklose yra mūsų visų liga, nes nuo to kenčia ne tik „sergantys“ – nuo to kenčia visa visuomenė. Tam, kad švietimo sistema augintų laisvas, kūrybiškas, atsakingas asmenybes, reikia ne tik naujų modernių mokyklų, švietimo sistemos perkrovimo, miesto atvėrimo mokymuisi, bet ir emociškai saugios aplinkos“, – teigė meras.

Patyčios mokyklose yra mūsų visų liga, nes nuo to kenčia ne tik „sergantys“ – nuo to kenčia visa visuomenė.

Anot jo, apie patyčias kalbama daug ir jau seniai, bet „mes visi dėl to padarėme per mažai“.

„Tai tikrai nėra toks patrauklus klausimas, kaip pakalbėjimas apie PVM mažinimą, kompensacijas ar panašias pagundas rinkėjams. Gal todėl ši problema Seime ilgą laiką ir nebuvo liečiama“, – sakė R. Šimašius.

Jis taip pat dėkojo Laisvės partijos kolegai, Seimo nariui Tomui Vytautui Raskevičiui, jog šis patyčių mokykloje klausimą iškėlė aukščiausiu lygiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių