Pereiti į pagrindinį turinį

Naujam skverui Vilniuje ieškoma rangovų

2022-11-10 07:36

Vilniuje Šnipiškėse kuriamas Kintų skveras bus baigtas kitąmet. Buvę rangovai nevykdė įsipareigojimų, todėl nutraukus sutartį skelbiamas naujas darbų konkursas, informuoja Vilniaus savivaldybė.

Turinys

„Vilniaus vystymo kompanija“ šiuo metu vykdo viešąjį konkursą sutvarkyti Kintų skverą ir užbaigti projektą. Planuojama, kad prie Šnipiškių transformacijos ženkliai prisidėsianti nauja viešoji erdvė vėl bus tvarkoma nuo pavasario. 

„Kintų skveras taps Šnipiškių bendruomenės centru. Čia bus įrengta aikštelė, aplink ją išsidėstys sėdimos vietos, tad atsiras puiki vieta koncertams, mugėms ir kitiems renginiams, kvartalas taps dar vienu traukos centru aplinkiniams ir viso miesto gyventojams“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė. 

Projektas buvo rengiamas atsižvelgus į bendruomenės poreikius, kad šioje vietoje atsirastų įvairių funkcinių zonų, tinkančių leisti laisvalaikį. 

Vilniaus savivaldybės vizualizacijos

„Pagrindiniu akcentu skvere taps pakeltas takas-terasa, po kuria bus galima rengti įvairius renginius ar muges, o ant terasos – pasivaikščioti, prisėsti bei pasigrožėti vaizdu iš viršaus. Skvere bus įrengta vaikų žaidimo aikštelė, o aktyviam bendruomenės poilsiui ir sveikatinimui – sporto zona su lauko treniruokliais,“ – sako projektą valdančios bendrovės „Vilniaus vystymo kompanija“ Projektų vadovas Linas Urba.

Teritorijos apželdinimas primins miesto sodą su dekoratyviniais vaismedžiais – bus pasodinta mandžiūrinių riešutmedžių, plačialapių kriaušių, dekoratyvinių obelų, taip pat paprastųjų kaštonų, svyruoklinių gluosnių, japoninių šermukšnių. 

Būsimasis Kintų skveras, esantis teritorijoje ties Giedraičių ir Kintų gatvių sankirta, buvo pradėtas tvarkyti pernai, tačiau įvertinus rangovų, UAB „CoReal“, galimybes įgyvendinti projektą, Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė šiame etape šalių sutarimu nutraukti sutartį ir ieškoti naujų rangovų. 

Vilniaus Šnipiškių rajonas gyvena permainų ir gražinimosi nuotaikomis. Naujai atidaryta, pagal Vilniaus gatvių standartą apželdinta ir pėstiesiems bei dviratininkams pritaikyta Kernavės gatve jau džiaugiasi kelią besirenkantys tarp Žalgirio ir Ozo gatvių. Vasarą Šnipiškėse atidaryta ir nauja viešoji erdvė – Drakonų pieva – tikra poilsio stotelė dangoraižių apsuptyje. Visai netoliese, šalia Linkmenų gatvės įkuriamas pagal rytų tradicijas kurtas Japoniškas sodas, vartus atversiantis ir lankytojus pakviesiantis kitais metais. Šnipiškių pakraštį juosia sutvarkyta Senvagės aplinka, žaluma ir natūralia gamta dvelkianti jungtis tarp Ozo parko tvenkinių ir Neries krantinės.