Nauja tvarka – naujos bėdos: Vilniuje ėmė kauptis šiukšlės

Sostinėje dėl naujos atliekų tvarkymo sistemos susikaupusios šiukšlės turėtų būti sutvarkytos per savaitę.

Tai pirmadienį pranešė atliekų tvarkymo sistemą prižiūrinčios savivaldybės įmonės Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus (VASA) vadovas Rimantas Juknevičius.

Praėjusį penktadienį buvo žadama tai padaryti per kelias dienas.

„Gauname daug gyventojų pageidavimų, todėl šiek tiek grafikai išsibalansavo, tačiau tikime, kad artimiausiu metu vėl stos viskas į vėžes ir atliekos bus išvežamos laiku. Per savaitę sutvarkysime“, – spaudos konferencijoje po susitikimų su atliekų sistemos dalyviais žurnalistams sakė R. Juknevičius.

Jo žodžiais, VASA buvo numačiusi, kad panašūs nesklandumai galėjo kilti, pakeitus atliekų tvarkymo sistemą.

Pagrindinė tai lėmusi problema yra vežėjų teritorijų persiskirstymas. Nežinomose teritorijose vairuotojams sunkiau surasti konteinerius.

„Trečdaliu padidėjo atliekų turėtojų. Kas trečias vilnietis išvis nemokėjo už atliekas. Specifika pasikeitė, zonos naujos“, – tvirtino R. Juknevičius.

Savivaldybės administracijos vadovas Povilas Poderskis žurnalistams teigė apgailestaujantis dėl miestiečiams sukeltų nepatogumų.

„Visos problemos yra greitai sprendžiamos. Organizuojami darbų procesų pakeitimai ir daugelis kitų priemonių, kurios padės suvaldyti situaciją. (...) Atsiprašome gyventojų dėl kilusių nesklandumų. Jie yra taisomi ir bus ištaisyti artimiausiu metu“, – kalbėjo P. Poderskis.

Jo žodžiais, šiukšlės visame mieste kaupėsi, nes atliekų tvarkytojų vežėjai turėjo susipažinti su naujais maršrutais, o kai kur negalėjo privažiuoti prie konteinerių.

„Pagrindinė tai lėmusi problema yra vežėjų teritorijų persiskirstymas. Nežinomose teritorijose vairuotojams sunkiau surasti konteinerius. Yra apsunkintas privažiavimas prie šiukšlių. Prašome gyventojų, esant galimybei, atlaisvinti priėjimą“, – sakė P. Poderskis.

Atliekų tvarkymo įmonės „Ecoservice“ valdybos pirmininkas Saulius Budrevičius kalbėjo, kad būtent naujos ir nepažįstamos teritorijos vėlino atliekų išvežimą.

„Pasikeitė aptarnaujamos teritorijos. Jeigu vairuotojai žinodavo, kaip į kiekvieną kiemą įvažiuoti, ar galu, ar priekiu, ar į kiemą išvis nevažiuoti, nes bus nebeįmanoma išvažiuoti, tai šiai dienai vairuotojai turi pasimokyti ir suprasti tos teritorijos specifiką“, – spaudos konferencijoje sakė S. Budrevičius.

Tuo metu kitos atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ vadovė Jurgita Petrauskienė teigė, kad gyventojai, nurodydami konteinerių kodus atliekų tvarkymo bendrovėms, gali paspartinti perteklinių šiukšlių išvežimą.

Įsigaliojus naujai sistemai, nuo gegužės 1 dienos Vilnius padalintas į penkias dalis: šiaurinę, rytinę ir vakarinę zonas aptarnauja bendrovė „Ecoservice“, centrinę – „VSA Vilnius“, pietinėje dalyje dirba „Ekonovus“.NAUJAUSI KOMENTARAI

loll

loll portretas
Per savaitę sutvarkysime..gal laikas maišelius prie cimasiaus gudriojo kontoros nešt, bus siuksliaveziams patogiau be problemų surinkt... o tai adresų konteinerių nežino tai konteineriai be numerių

Q

Q portretas
kiekvienas doras ir sumanus Vilnietis galėtu savaip prisidėti prie savo namu bei aplinkos tvarkymo . Tarkim vykstant i darbeli , maišeli su šiukšlytėm , tik švyst pro auto langeli ir baigtas kriukis . Konteineris prie namu visada bus švarus ir net kvepės .

...

... portretas
Jei jau statot paminklus kanalizacijos vamzdžiams, tai prie jų perpildyti šiukšlių konteineriai net ir labai tinka.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių