Pereiti į pagrindinį turinį

Nauja šiukšlių išvežimo kaina paaiškės iki rugpjūčio vidurio

2009-06-09 19:34
Nauja šiukšlių išvežimo kaina paaiškės iki rugpjūčio vidurio
Nauja šiukšlių išvežimo kaina paaiškės iki rugpjūčio vidurio / Vytauto Liaudansko nuotr.
Turinys

Nauja šiukšlių išvežimo tvarka ir kaina Vilniuje turėtų paaiškėti iki rugpjūčio vidurio, teigia sostinės savivaldybė.

Naujo atliekų šalinimo tvarkos rengėjo konkursą laimėjo bendrovė „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai". Sutartį su ja ketinama pasirašyti kitą pirmadienį, birželio 15-ąją, o atliekų šalinimo tvarką ji turės parengti per du mėnesius, antradienį per spaudos konferenciją pranešė Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius.

„Per du mėnesius ji turės parengti tvarką su visais skaičiavimais, kokia turėtų būti rinkliava, kaip miestas turėtų būti suskirstytas, kiek kas turi kainuoti, kaip visi proceso dalyviai elgsis", - kalbėjo vicemeras.

Gegužės pabaigoje sostinės valdžia paskelbė planuojanti efektyvinti atliekų šalinimo sistemą suskirstant miestą į tam tikras zonas. Iš jų kiekvieną prižiūrės atskira įmonė, o gyventojai mokės metinį mokestį. Taip esą bus įvesta visiems vienoda kaina, ir daugiabučių administratoriai su šiukšlių vežėjais negalės diktuoti savo sąlygų.

Metinio mokesčio tarifas kol kas neaiškus. Vilniaus miesto vadovai anksčiau svarstė, kad jis galėtų siekti 70 ar 80 litų metams.

R.Adomavičius antradienį teigė, kad suskirsčius Vilniaus teritoriją į zonas bus galima konkrečiau nustatyti susidarantį šiukšlių kiekį kiekvienoje teritorijoje ir jų išvežimo kainą. Šiuo metu per metus iš viso miesto išvežama 250 tūkst. tonų atliekų.

Vicemeras neatmetė galimybės, kad pertvarkant atliekų išvežimo sistemą, gyventojams gali ir toliau tekti mokėti už plotą, o ne už gyventojų skaičių, kadangi, anot jo, „yra, kurie nedeklaruoja gyvenamosios vietos, ir galvas suskaičiuoti sudėtinga".