Naktį Vilniuje vyko protestas prieš politiką Baltarusijoje

Ketvirtus metus iš eilės naktį iš kovo 18-osios į kovo 19-ąją daugiau nei 100 viso pasaulio miestų prabudo su „nutildytom“ skulptūrom. Pastaruosius dvejus metus prie viso pasaulio prisidėdavo ir Vilniuje esančios skulptūros, tačiau šiemet nuspręsta „nutildyti“ jaunimą. 

Baltomis juostomis perrištos burnos bei iškelti plakatai su užrašu „Laikas pokyčiams... Laikas nesuvaržytai Baltarusijai!“ simbolizavo prieštaravimą paskutinei Aleksandro Lukašenkos diktatūrai Europoje bei Baltarusijos piliečių, kurių teisės pažeidžiamos, palaikymą.

Lygiai prieš ketverius metus Baltarusijoje abejotinuose rinkimuose trečiajai kadencijai buvo perrinktas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, tą pačią dieną tarptautinė Jaunųjų Europos federalistų organizacija („JEF Europe“) surengė pirmąją „nutildytų“ skulptūrų akciją ir pažadėjo ją organizuoti kasmet per A.Lukašenkos perrinkimo metines tol, kol jis bus valdžioje.

„Kartu su mūsų partneriais visoje Europoje, mes vykdome pažadą – kaip ir pernai, šia akcija Lietuvoje norime atkreipti visuomenės bei politikų dėmesį, jog situacija Baltarusijoje nesikeičia, tik blogėja. Ir šią akciją tęsime kasmet, kol Lietuvos bei Europos Sąjungos valdžios atstovai imsis ryžtingų sprendimų Baltarusijos atžvilgiu. Po A.Lukašenkos perrinkimo tam buvo skiriamas didžiulis dėmesys, o vėliau viskas nurimo – tačiau žmonėms Baltarusijoje ir toliau tenka gyventi suvaržyta žodžio laisve“, - sako Lietuvos jaunųjų Europos federalistų organizacijos (LJEF) pirmininkė Vaida Česnulevičiūtė.

Pasak V.Česnulevičiūtės, Europos Sąjungos ir Baltarusijos bendradarbiavimas yra galimas tik tuomet, kai Baltarusija pradės vadovautis Europoje pripažįstamomis vertybėmis. "Lietuva turi aiškią poziciją Baltarusijos atžvilgiu, tačiau tik vieninga Europos Sąjungos politika gali pakeisti esamą situaciją. Kasmet augantis akcijos dalyvių skaičius rodo, kad šiai nuomonei pritaria vis daugiau europiečių“, - dėsto V.Česnulevičiūtė.

Uždrausta nevyriausybinių organizacijų veikla, suvaržyta žodžio laisvė bendraujant su žiniasklaida, pastaroji taip pat dažnai tampa valdžios susidorojimo taikiniu, nuolat sekamas naudojimasis internetu ir kiti žmogaus teisių pažeidimai – tai tik dalis viešumoje girdimų Baltarusijos piliečių suvaržymų, prieš kuriuos protestuoja jaunimas visoje Europoje.

„Nutildytų skulptūrų“ akcija šiąnakt buvo vykdoma visame pasaulyje, net 40-tyje valstybių, 104-uose miestuose: Vokietijoje, Švedijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Austrijoje, Graikijoje, Airijoje, Belgijoje, Portugalijoje, Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Danijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Kroatijoje, Ispanijoje, Čekijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Serbijoje, Olandijoje, Kosove, Makedonijoje, Suomijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Rusijoje bei kitose valstybėse. Pirmą kartą akcija vyksta ir Baltarusijoje.

Lietuvos jaunųjų Europos federalistų organizacija – jau 10 metų veikianti nevyriausybinė jaunimo organizacija, vienijanti jaunus žmones, pritariančius glaudesnei Europos integracijai. LJEF priklauso tarptautinei „JEF Europe” organizacijai, kuri turi daugiau nei 40 tūkstančių narių visoje Europoje. Plačiau apie LJEF organizaciją – ljef.org.


Šiame straipsnyje: protestasBaltarusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių