Vietoje Nacionalinio stadiono vis dar riogso tik konstrukcijos: 160 mln. eurų nebeužteks?

 • Teksto dydis:

Prieš tris dešimtmečius į stadiono statybas Vilniuje investuota daugiau nei 100 mln. litų, tačiau iš to liko tik sutrupintas ir susmulkintas betono laužas. Kadaise užkonservuotus betono griaučius dabar sutvarkyti yra ypač sunku, mat žaliavos pabrango ir dar brangsta, pranešame LNK reportaže.

Statybos vėluoja ir brangsta

„Nacionalinio stadiono įkainiai buvo skaičiuoti prie vienų kainų, pavyzdžiui, kuro įkainis padidėjo 50 proc. Pas mus didžioji dalis įdirbio yra technika, kuri naudoja kurą“, – pasakojo UAB „Vilniaus BDT“ darbų vadovas Arnoldas Stankus.

Keičiasi ir darbų trukmė. Anksčiau tikėtasi, kad nugriauti ilgą laiką riogsojusias betono ir metalo konstrukcijas užtruks keturis mėnesius, bet darbai jau išsitempė mažiausiai trims mėnesiams.

Stadiono pamatas lieti dar nepradėtas, o Savivaldybė skaičiuoja, kad maždaug 160 mln. eurų vertės projektas dar gali brangti.

„Pagal koncesijos sutartį įmanoma, kad koncesininkas ateitų su prašymu indeksuotis. Maksimali indeksavimo suma – 7 proc. arba apie septyni milijonai eurų. Visa kita, jeigu auganti infliacija ir augančios statybos kainos bus didesnės, tą riziką suvaldyti ir tilpti į tas kainas jau yra koncesininko atsakomybė“, – kalbėjo Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Amžinas ir baseino laukimas

Nesibaigiantis laukimas ir dėl Lazdynų baseino. Ketverius metus vilniečiai viliasi, kad galbūt jau šiemet. Juk ir Vilniaus savivaldybė buvo pažadėjusi liepos mėnesį praverti baseino duris. Tačiau dabar apskritai vengiama pasakyti tikslią atidarymo datą.

„Labai norėtume paleisti rugsėjį–spalį, tačiau šiai dienai tokio griežto pažado tikrai duoti nenorėčiau“, – teigė AB „Panevėžio statybos trestas“ vadovas Egidijus Urbonas.

Baseino statybų baigtumas perkopė 80 proc. Atrodo, kad didelių trikdžių užbaigti darbus jau nėra, mat likusi tik apdaila. Tačiau rangovas leisti vandens į baseiną neskuba, nes vis dar išlenda ankstesnių statybininkų paliktas brokas.

„Negaliu būti užtikrintas, kad dar ko nors nesurasim“, – tęsė E. Urbonas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Pirminis planas Lazdynų baseiną buvo pastatyti už 22 mln. eurų. Bankrutavus rangovui kaina išaugo iki 35 mln. eurų. Pabrangus žaliavoms neaišku, kokia iš vis bus suma. Statytojas ir Vilniaus savivaldybė nesutaria dėl kainų peržiūrėjimo sutartyje.

„Rangovas nesikreipia dėl sutarties indeksavimo, nes tiesiog sutartyje tokios nuostatos nėra. Turės pabaigti darbus tokioje apimtyje, kuri yra numatyta“, – kalbėjo V. Benkunskas.

„Mes informavome, kad dėl karo Ukrainoje, dėl didelės infliacijos tas pokytis yra tikrai didžiulis. Užsakovas yra informuotas, tačiau kol kas atgalinio ryšio dėl galimybės derėtis ir susitarti neturime“, – pasakojo E. Urbonas.

Vėluoja ir kauniečiai

Mes informavome, kad dėl karo Ukrainoje, dėl didelės infliacijos tas pokytis yra tikrai didžiulis.

Vėluoja ir Kauno stadionas. Statybų finalas vietoje gegužės mėnesio keliasi į liepą. Pasikeitė ir kaina.

„Objektas pabrango apie milijoną 800 tūkst. eurų dėl to, kad taip buvo įrašyta sutartyje, o mes tas nuostatas vykdėme. Manau, kad į 43 mln. eurų telpame“, – pasakojo Kauno savivaldybės statybos valdymo vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Statybininkų asociacija perspėja, kad Nacionaliniams projektams gali grėsti tokia pati krizė, kaip ir 1999 m. Dalis itin svarbių statybų gali įstrigti ilgam.

„Yra didelė tikimybė, kad dalis projektų sustos. Yra akligatvis dėl elektros jungties su Lenkija. „Litgrid“ turi paskelbęs konkursą. Dabar matome, rangovas sako, kad reikia indeksuoti. Projektas sustoja: tai ir struktūrinės lėšos, ir atominės elektrinės uždarymo projektas. Turime sustojusį oro uostą“, – teigė Statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Nacionalinės koncertų salės reikalai lėtai, bet juda į priekį. Statybų kol kas nesimato, nes dar rengiamas techninis projektas. Tik po jo bus skelbiamas konkursas ir ieškomas statytojas. Viešinama, kad koncertų salė kainuos 74 mln. eurų. Bet vicemeras abejoja, kad pavyks sutilpti į šią sumą.

„Be jokios abejonės, kad ta suma gali dar kisti“, – teigė V. Benkunskas.

Nors sostinės gyventojai nežino, kiek mokės už koncertų salę, kai kuriems ji jau dabar kvepia beskonybe. Vilnius būtų pirmasis miestas Baltijos šalyse, kuriame iškiltų moderni koncertų salė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Eikit š.lt

Eikit š.lt portretas
Dėkoju už sekimą, nelabai brangūs spec. organai. Bet jūs taip pat matomi

Komentaras

Komentaras portretas
Senos žinios , konstrukcijų jau nėra.....

taip buvo suplanuota iš anksto

taip buvo suplanuota iš anksto portretas
statytojai slėpė savo pavardes ir kitus duomenis kas kėlė įtarimą, žinant mūsų "teismus" neabejoju kad jie bus išteisinti su dingstimi dėl karo Ukrainoje ar dėl blogo oro Jupitryje
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių