Quantcast

Nacionalinėje dailės galerijoje - filmas apie garsų kompozitorių

Ketvirtadienį 17 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje pristatoma Arnoldo Schoenbergo centro Vienoje trumpų filmų apie dailininką ir „moderniosios muzikos tėvą“ A.Schoenbergą programa.

Įėjimas į kino seansą nemokamas.

Praėjusį ketvirtadienį Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje buvo rodomas beveik trijų valandų trukmės Peterio Watkinso filmas „Edvardas Munchas“.

Šį ketvirtadienį pristatomi penki trumpi filmai apie dailininką ir visuotinai pripažintą kompozitorių A. Schoenbergą. Filmus paruošė ir programą padėjo sudaryti A. Schoenbergo centras Vienoje.

Pirmajame filmuke „Kas aš esu“ (rež. Christophas Edtmayras, 2009) A. Schoenbergas pasakoja apie save, savo kūrybą, filme panaudota dokumentinė medžiaga: garso įrašai, nuotraukos, filmuota medžiaga.

Žaismingai, su animacijos detalėmis, skambant šio kompozitoriaus muzikai, A.Schoenbergas pristatomas kartu su Augustu Strindbergu ir Edvardu Munchu filmuose „Strindbergas, Schoenbergas, Munchas - Šiaurės modernizmas Vienna apie 1900“ (rež. Ch. Edtmayras, 2008) ir „Arnoldas Schoenbergas: tekstai, mintys, dizainas - Augustas Strindbergas: iš „Mėlynosios knygos“ (rež. Ch. Edtmayras, 2008).

1966 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose padarytas interviu su A. Schoenbergo žmona, sūnumi ir pirmuoju mokiniu virto trumpu filmuku „Arnoldas Schoenbergas: moderniosios muzikos tėvas“ (rež. W. Butleris, 9 min.) ir programos pabaigoje „Namų kinas“ 1920 m., 1935 m., 1937 m., 1938 m. A. Schoenbergo ir jo aplinkos vaizdo įrašai, (9 min., 2009).

Ši kino programa - programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009 m.“ projekto „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“ Nacionalinėje dailės galerijoje dalis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių