Nacionalinė dailės galerija pristato paskaitų ciklą apie architektūrą

Sausio 6 dieną, ketvirtadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) prasidės trečiasis ARCHITEKTŪROS (pokalbių) FONDO paskaitų ciklas „SHOW OFF: Reginio architektūra“, skirtas eksponavimo architektūrai bei architektūrai kaip eksponavimo objektui.

Paskaitų ciklą lydės jo temą papildančios ekskursijos. Sausio 6 d., 18 val. kviečiame į pirmąją ekskursiją, supažindinančią su Nacionalinės dailės galerijos architektūra, 20 val. – Nacionalinės dailės ga

 

lerijos vadovės Lolitos Jablonskienės paskaitą „Laiko zonos“ Nacionalinės dailės galerijos Auditorijoje.

Sausio 6 d., 11.00 val. (NDG Auditorijoje) kviečiame į spaudos konferenciją, kurioje dalyvaus Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė; ciklo kuratorė, VŠĮ „Architektūros fondas“ vadovė Julija Reklaitė; ciklo kuratorius, architektas Linas Lapinskas; architektų sąjungos kūrybos vadovė Rūta Leitanaitė; architektas, VŠĮ „Architektūros fondas“ steigėjas Rolandas Palekas.

Sausio 6 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje prasidės mėnesį truksiantis ARCHITEKTŪROS (pokalbių) FONDO paskaitų ciklas, skirtas temai „SHOW OFF: Reginio architektūra" (angl. „show off“ – 1) maivymasis, manieringumas; 2) pamaiva). Architektūra kaip ekspozicinė erdvė ir architektūra kaip eksponatas – šie du aspektai ir jų sąsajos bus nagrinėjami penkių paskaitų cikle.

Muziejus nuolat atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre kaip įspūdingas marketingo rezultatas, kaip simbolis, kaip kultūrinės svarbos objektas, kaip architektūros inovacijų ekspozicija. Paskaitose bus klausiama, koks yra architektūros santykis su muziejaus institucija, kultūros akumuliatoriumi bei transliuotoju?   Kaip architektūra pasitarnauja naujoms meno kuravimo ir archyvavimo formoms ir ką iš to gauna parodų lankytojai? Kaip architektūra veikia santykį tarp menininko, kūrinio ir žiūrovo. Kokios šiandieninės architektūrinio projektavimo strategijos atsako į minėtus klausimus?

Savo įžvalgomis šiame cikle dalinsis Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė (Lietuva), menininkas tarpdisciplinininkas Nicolas Grosspierre`as (Šveicarija, Lenkija), parodų architektas Hermanas Kossmannas (Olandija), kultūros kritikė Skaidra Trilupaitytė (Lietuva) bei Sinsinačio meno muziejaus direktorius Aaronas Betsky‘s (JAV). Ciklo kuratoriai – Julija Reklaitė, Linas Lapinskas ir Edwinas Gardneris.

Ciklas prasidės Nacionalinės dailės galerijos vadovės, dailėtyrininkės ir kuratorės, humanitarinių mokslų daktarės Lolitos Jablonskienės paskaita „Laiko zonos“. Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų kūrimas – vienas būdingų postkomunistinių šalių kultūros politikos požymių, reprezentuojantis ir specifinius vidinius poreikius bei ideologiją, ir tarptautinio meno konteksto keliamus iššūkius. Nekyla abejonių, kad modernaus meno muziejai šiose šalyse pirmiausia atlieka tradicinį vaidmenį – padeda konsoliduoti (ar naujai sukonstruoti) jų tapatumą (etninį, istorinį ir pan.). Kita vertus, šiame procese atsispindi tarptautinis muziejų statybos bumas ir muziejų veiklos orientavimas vartotojų visuomenės poreikių tenkinimo (infoteinmentui) linkme.

Pilna pokalbių ciklo „SHOW OFF: Reginio architektūra“ programa:

Sausio 6 d. (ketvirtadienį), 20 val., Nacionalinės dailės galerijos vadovės, dailėtyrininkės Lolitos Jablonskienės (LT) paskaita „Laiko zonos“;

Sausio 14 d. (penktadienį), 20 val., menininko Nicolaso Grosspierre‘o (CH, PL) paskaita „Pasiklydęs architektūroje“;

Sausio 21 d. (penktadienį), 20 val., vieno iš architektūros studijos „Kosman dejong“ įkūrėjų Hermano Kossmanno (NL) „Pasakojančių erdvių kūrimas“;

Sausio 26 d. (ketvirtadienį), 20 val., kultūros kritikės Skaidros Trilupaitytės (LT) paskaita „Muziejinis Vilnius“;

Vasario 3 d. (ketvirtadienį), 20 val., Sinsinačio (JAV) meno muziejaus direktoriaus, architektūros tyrinėtojo Aarono Betsky‘io (JAV) paskaita „Demonstratyvi architektūra“.

Paskaitų ciklą papildys architektūros [ekskursijų] fondo organizuojami turai po eksponavimo (muziejų) architektūrą ir architektūrą kaip eksponatą. Pirmoji ekskursija rengiama Nacionalinėje dailės galerijoje, sausio 6 d. 18:00 val., prieš pirmąją ciklo paskaitą. Ekskursijos dalyviai turės galimybę susipažinti su galerijos eksponavimo erdvėmis, pastato bendrosiomis, administracinėmis, techninėmis patalpomis, suvokti, kaip funkcionuoja ir iš ko susideda šiuolaikinis muziejus.

Registracija į ekskursiją elektroniniu paštu arch@archfondas.lt arba tel. +370 626 42326 (Sandra). Dalyvių skaičius ribotas. Daugiau informacijos apie kitų ekskursijų objektus, maršrutus ir gidus bus paskelbta pokalbių ciklo metu.

Tai jau trečiasis ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO paskaitų ciklas. Tęstinis įkvepiančių pokalbių projektas su išskirtiniais pašnekovais iš užsienio ir Lietuvos skirtas ugdyti humanišką, jautrią, mąstančią ir įžvalgią asmenybę.

Daugiau informacijos apie pirmuosius paskaitų ciklus „2010 = 1990 + 20 metų laisvos architektūros“ bei „Modernizmas.lt: įtakos ideologijos, palikimas“ galite rasti interneto svetainėje www.archfondas.lt. Čia rasite ir paskaitų videoįrašus.


Šiame straipsnyje: nacionalinė dailės galerija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių