Quantcast

Mylintys Vilnių internete dalijasi nuotraukomis, mintimis ir renginių anonsais

Virtualioje erdvėje meilę Vilniui išpažįsta ir žymūs Lietuvos žmonės – muzikos atlikėjas Andrius Mamontovas, režisierė Dalia Ibelhauptaitė, choreografas Gytis Ivanauskas.

„Tai - akmenimis grįstų gatvelių raizginys, kuriuo vaikštinėjant ties horizontu atsiveria barokiniai kupolai ir į dangų šaunančios smailiaviršūnės varpinės. Tai - žaliausia ir elegantiškiausia Baltijos šalių sostinė“, - taip pavasarį Vilnių specialiame savaitgalio priede „How to Spend“ pristatė „Financial Times“.

Pernai Kopenhagos sociologai atliko tyrimą ir Vilnių paskelbė vienu romantiškiausių miestų Baltijos šalyse.

Ironiška, bet mūsų sostinė pagyrų dažniau sulaukia iš užsienio svečių nei iš tų, kurie čia gyvena. Todėl pelno nesiekianti organizacija „Spalvoto miesto vaikai“ prieš mėnesį nusprendė suburti bendraminčius socialiniame tinkle „Faceboook“ ir sukūrė profilį „Aš myliu Vilnių“. Jo draugais jau tapo daugiau nei tūkstantis žmonių.

Į Vilniaus mylėtojų gretas įsiliejo ir paprasti vilniečiai, ir užsieniečiai, ir visuomenėje gerai pažįstami veikėjai: režisierė D.Ibelhauptaitė, dainininkas A.Mamontovas, aktorius G.Ivanauskas, netgi „Olialia mergaitė“ Oksana Pikul.

„Aš net neskaičiau, kas ten toliau buvo parašyta. Man užteko tų trijų žodžių. Aš myliu Vilnių – ir tuo viskas pasakyta“, - sprendimą prisijungti prie socialiniame tinkle sukurto profilio paprastai aiškino dainininkas A.Mamontovas.

„Vilnius - mano manai, čia gimiau, čia man gera grįžti. Be to, Vilniuje telkiasi „bohemiečiai“ – žmonės, kuriuos myliu ir su kuriais dirbu“, - kalbėjo D.Ibelhauptaitė.

Aktoriaus, režisieriaus, projekto „Šok su manimi“ dalyvio G.Ivanausko gimtinė – Ukmergė. Tačiau sulaukęs vos šešiolikos vaikinas atvyko į Vilnių ir tarė tėvams: „Jei iš viso gyvensiu Lietuvoje, tai tik Vilniuje.“

Dabar būtent sostinėje verda visos G.Ivanausko gyvenimas ir pinasi jo kūrybos gijos. „Čia mano draugai, laisvalaikis. Tačiau svarbiausia, kad Vilniuje prasidėjo mano, kaip Gyčio Ivanausko, kelias. Dabar jau tik čia mano namai“, - atvirai kalbėjo aktorius.

Kiekvieną dieną virtualioje erdvėje „Spalvoti miesto vaikai“ pateikia naudingų nuorodų apie įvykius Vilniuje, sostinės fotografijų ir renginių anonsų.

„Aš myliu Vilnių“ profilio sėkmė socialiniame tinkle įkvėpė „Spalvoto miesto vaikus“ emocijas perkelti ir į vizualinį formatą - taip gimė trumpametražių filmų serija „I Love Vilnius“, jau dabar sklindanti internete. Filmukų personažais tapo krepšinio aistruolių viršininkas Tomas Balaišis-Sėkla, komikas ir diskžokėjus Rimas Šapauskas, kino, foto ir televizijos kritikas Skirmantas Valiulis, aktorė Jurga Jutaitė.


Šiame straipsnyje: Spalvoto miesto vaikaiVilnius

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių