Mokyklų vadovai skundžiasi: remontams trūksta pinigų

 • Teksto dydis:

Moksleiviams išėjus atostogų, mokyklose vasarą tradiciškai šeimininkauja statybininkai. Nors kai kurių statybos medžiagų tiekimas vėluoja, žadama, kad Rugsėjo 1-ajai darbai bus baigti. Mokyklų vadovai skundžiasi tik dėl vieno – kad remontams trūksta pinigų, todėl dalis vaikų rudenį sugrįš į aptriušusias klases, praneša LNK.

Vilniaus Naujininkų progimnazijoje vaikų klegesį pakeitė ūžesys pjaustant plyteles. Mokyklos administracija džiaugiasi – šiemet pavyks atnaujinti penkis tualetus. Per vasarą bus atnaujinta aktų salė ir trys klasės.

„Reikės nudažyti, pakloti linoleumą, uždėti šviestuvus ir klasė bus baigta“, – dalijosi Vilniaus Naujininkų progimnazijos direktoriaus pavaduotojas Laimutis Petronis.

Tik lentą apšviečianti lempa dėl tiekimo trukdžių, anot meistrų, atkeliaus mokslo metams prasidėjus. Pernai mokykla atnaujino taip pat tris klases, bet dar daug neremontuotų. Rugsėjį į šias klases sugrįžę vaikai ras, kaip ir paliko išeidami, aptrupėjusias lubas, seną elektros instaliaciją.

„Ką darysi, po renovacijos buvo planuota keisti ir elektros instaliaciją. Renovacija vyko 2014 m., bet, deja, su instaliacija pas mus labai prastai. Tačiau tikimės ateityje“, – nuogąstavo L.Petronis.

1973 m. statyta mokykla ankščiau buvo parodinė. Čia vykdavo delegacijos, dabar – verkiant reikia remonto. Kiek išgali, pasitvarko patys.

Jono Pauliaus II progimnazijoje kelias klases šią vasarą spėjo suremontuoti pačios mokyklos darbuotojai. Remontai atsiėjo apie 50 tūkst. eurų. Dalį pinigų mokykla statybininkams liko skolinga. Turės susimokėti iki gruodžio.

Bibliotekos remontui pinigų skyrė savivaldybė. Jos lėšomis bus suremontuoti ir laiptai. Medžiagų mokykla pirko pati dar mokslo metų pabaigoje. Tačiau plytelėms prie mokyklos atnaujinti pinigų neužteko.

„Tikimės, kad ir grindinys bus atnaujintas kitais metais, tačiau tai didelė finansavimo dalis. Tikimės, kad savivaldybė vėl pagelbės“, – vylėsi Jono Pauliaus II progimnazijos direktorė Janina Vysocka.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

Vilniaus savivaldybė sako šiemet jau išdalijusi 6 mln. eurų darželių ir mokyklų remontui.

„Buvo gauta daugiau nei 200 paraiškų. Praktiškai visos įstaigos, ir praktiškai visos gavo finansavimą bent minimaliam remontui. Aišku, finansavimo poreikis žymiai didesnis. Vilniaus miesto savivaldybė planuojasi, bet reikia nepamiršti, kad vyksta ir statybos – statoma Tolminkiemio gimnazija, kuri jau Rugsėjo 1-ąją atvers duris“, – pažymėjo Vilniaus savivaldybės atstovė Alina Kowalewska.

Savivaldybė pripažįsta, kad reikia remontuoti kone visas Vilniaus mokyklas, nes jos seniai statytos, tačiau dalį pinigų – 12 mln. eurų – skyrė ne mokykloms, o aikštynams atnaujinti. Ne tik prie mokyklų, bet ir daugiabučių.

„Jau padaryti ir sutvarkyti 23 aikštynai, šią vasarą tvarkomi dar vienuolika ir artimiausiuose planuose – penki šiek tiek didesni aikštynai. Metus turėtume pabaigti su 39 aikštynais“, – akcentavo Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Stadionas atnaujintas ir prie Jono Pauliaus II progimnazijos. Anksčiau čia buvo tik futbolo aikštelė ir bėgimo takai. Dabar įrengtos krepšinio ir tinklinio aikštelės. Čia sportuoti galės ne tik moksleiviai, bet ir aplinkinių namų gyventojai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ugdymo įstaigų remontui ir statyboms šiemet skyrė daugiau nei 10 mln. eurų – panašiai kaip ir pernai. Šie pinigai išdalyti 25 įstaigoms įvairiuose šalies rajonuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių