Quantcast

Mokestis už įvažiavimą į Vilniaus senamiestį – skubotas?

Vilniaus miesto savivaldybės planai apmokestinti įvažiavimą į Senamiestį yra skuboti ir neapgalvoti. Tai teigia kadenciją Europos Parlamente baigiantis politikas Gintaras Didžiokas, susipažinęs su daugybės Europos miestų patirtimi.

„Pagal normalią europinę praktiką iš pradžių įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės ir apvažiavimai, tik po to įvedamas mokestis, – teigia G.Didžiokas. – Tuo tarpu Vilniaus miesto valdžia taip skubėdama tik užkrauna papildomą naštą ant sostinės gyventojų ir svečių pečių“.

Vilniaus miesto savivaldybė nutarė apmokestinti įvažiavimą į Senamiestį nuo ateinančio sausio. Nemokamai į senamiestį galės įvažiuoti tik šio rajono gyventojai, specialiosios tarnybos bei visuomeninis transportas, taip pat vilniečiai su dviratėmis, triratėmis ir motorinėmis transporto priemonėmis bei vairuotojai su negalia. Senamiesčio gyventojams ir spec. tarnyboms tektų susimokėti tik už specialų įtaisą, atidarantį užtvarus.

Likusiems mokestis bus skirtingas. Brangiausiai teks mokėti tiems vairuotojams, kurie norės kirsti senamiestį. Jiems įvažiavimo kaina preliminariai sieks apie 10 litų.

„Tikslas – sumažinti transporto srautus Vilniaus širdyje – yra geras. Tačiau jam pasiekti pasirinktos blogos priemonės, – sako G.Didžiokas – Iš pradžių reikia konsultacijų su visuomene, jos pritarimo, o tik paskui imtis priemonių“.

Pasak G.Didžioko, praėjusiame dešimtmetyje įvažiavimas į Vilniaus senamiestį jau buvo apmokestintas, tačiau tai nepadėjo padaryti tvarkos.

„Nesutvarkius aplinkelių ir autmobilių stovėjimo aikštelių, Senamiesčio prieigose įsivyraus visiškas chaosas – susidarys kamščiai, automobiliai užgrūs gatves ir aikštes, o žmonės praras daugybę laiko ir nervų“, – teigia G.Didžiokas.

Pasak jo, verslo įmonės pačios įrengtų aikšteles, tačiau jau beveik dešimt metų Vilniaus valdžia tokius projektus stabdo.

„Pavyzdžiui, miesto valdžia rekonstravo Rotušės aikštę, pakeitė jos dangą, o požeminės automobilių stovėjimo aikštelės nedarė, nors visos aplinkinės gatvės tiesiog užgrūstos. Tuo metu senuosiuose Europos miestuose po senamiesčiais yra ne vieno aukšto požeminės aikštelės, - sako G.Didžiokas. – Savivaldybės sprendimai turi tarnauti miesto gyventojams, o ne jiems kenkti. O kuri partija prieš savivaldybių rinkimus siūlė sprendimą apmokestinti įvažiavimą į Senamiestį?“NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių