Mitinge tvarką prižiūri pareigūnai: kol kas pažeidimų neužfiksuota, sulaikytų žmonių nėra

 • Teksto dydis:

Vilniaus katedros aikštėje vyksta Lietuvos šeimų sąjūdžio rengiamas mitingas. Panašu, kad šiuo metu protestas vyksta sklandžiai – policija pažeidimų iki šiol neužfiksavo.

„Šeimų sąjūdžio mitingas sostinės Katedros aikštėje prasidėjęs, preliminariai susirinkę apie 4,5 tūkst. žmonių, kol kas pažeidimų nefiksuota, sulaikytų asmenų nėra. Prašytume visų supratimo, atsižvelgti ir vykdyti policijos prašymus ar nurodymus“, – rašoma policijos pranešime.

Pasibaigus mitingui, policija viešai planuoja apibendrinti renginio eigą ir rezultatu.

Kaip portale rašyta anksčiau, žmonės protestuoja prieš ribojimus galimybių pasų neturintiems asmenims, kaukių dėvėjimą mokyklose, kitas pandemijos valdymo priemones, Partnerystės įstatymą, Stambulo konvenciją.

Dalis susirinkusiųjų mojuoja Lietuvos trispalvėmis, istorinėmis vėliavomis, su savimi nešasi plakatus, tokius kaip „Ne gyvulių pasui“ ar „Dž. Sorošą lauk iš Lietuvos“.

 

 

Mitingą organizuojančio Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius susirinkusiesiems pareiškė, kad Vyriausybė turi atšaukti ribojimus, numatytus nuo rugsėjo 13-osios neturintiems galimybių paso. „Nuo šito darbo reikia pradėti norint nuraminti aistras, nes kitą mitingą šitie žmonės gali netilpti ir Gedimino prospekte“, – sakė jis.

„Mes vis tiek pasiekėme Partnerystės įstatymo užblokavimą, pasiekėme Stambulo konvencijos į stalčių numetimą. Būtent šiandien, rugsėjo 10-ąją, mes pasirinkome, kad pamatytų Seimo nariai, kad mes nuo jų nesitrauksime, mes pasieksime dar daugiau“, – mitinguotojams kalbėjo R. Grinevičius.

Organizatoriai ragina elgtis taikiai

Ruošiantis mitingui, Katedros aikštėje buvo matyti keliolika budinčių policijos pareigūnų ekipažų, dalis Gedimino prospekto atkarpų uždaryta.

Renginio organizatoriai sako neplanuojantys mitingo prie Seimo, tačiau Vilniaus miesto savivaldybę pasiekė 17 pranešimų apie rengiamus piketus po 15 žmonių.

Nerimaujant dėl neramumų prie parlamento, jo prieigos aptvertos antiriaušinėmis tvoromis, aplink pastatą budi pareigūnai. Vidiniame Seimo kieme sutelktos Viešojo saugumo tarnybos pajėgos ir technika.

Šeimų sąjūdis anksčiau siekė mitingą surengti prie Seimo, penktadienį šiam pradedant rudens sesiją, tačiau negavo leidimo rinktis prie parlamento po ankstesnio į riaušes peraugusio mitingo rugpjūčio mėnesį.

Organizacija yra paraginusi atvyksiančiuosius į mitingą Katedros aikštėje laikytis įstatymų ir protestuoti taikiai. R. Grinevičius mitingo dalyviams pabrėžė, kad šis protestas „yra taikus“, ir ragino susirinkusius likti Katedros aikštėje bei neiti nei prie Vyriausybės, nei prie Seimo. „Turėkite omeny – jokių provokacijų ar eisenų. Eisenų nėra suderinta, mūsų mitingas yra taikus. Tai yra kitas laiptelis į mūsų bendrus gerus darbus“, – tvirtino jis.

Vilniaus miesto savivaldybė leidimą renginiui davė nuo 10.30 iki 16 valandos.

Rugpjūčio 10 dieną apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Seimo protestuodami prieš Vyriausybės tuomet planuotus ribojimus, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms. Protestas peraugo į riaušes, dėl jų sulaikyta keliasdešimt asmenų, pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Lietuvos šeimų sąjūdis rugsėjo 10 dieną planavo surengti mitingą prie Seimo, tačiau savivaldybė, persvarsčiusi anksčiau išduotą leidimą, nusprendė renginio neleisti.

Ji sprendimą argumentavo per dideliu mitinguotųjų skaičiumi ir žvalgybos perspėjimais apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę ir kitus galimus pavojus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Senjora

Senjora portretas
Prieš taikius mitingus jei turi leidimą,nieks jėgos nenaudoja.Mitinguokit ,maršuokit jei neturit ką veikt o jei bus smurtas to netoleruos.

Tu

Tu portretas
Gerai kad iš ruklos neatvarė tankus priš savo žmones taikius
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių