Mitingą organizavę tėvai: savivaldybė pasityčiojo iš mūsų

Ketvirtadienio pavakare sostinės Vinco Kudirkos aikštėje tėvai, negavę miesto valdžios leidimo, surengė protesto akciją prieš Vyriausybės siūlymus Seimui mažinti maksimalias motinystės (tėvystės) išmokas. Tą pačią dieną jie gavo valdžios atsakymą, tačiau jį vadina „pasityčiojimo viršūne“.

Aikštę priešais Vyriausybę ketvirtadienį užplūdo mamos, tėčiai ir klegantys įvairaus amžiaus vaikai, vyko žymių dainininkų nemokamas palaikymo koncertas, tačiau visam šiam renginiui miesto valdžia leidimo nesuteikė.

Vilniaus miesto savivaldybes administracijos direktorius Vytautas Milėnas pateikė raštišką atsisakymą išduoti leidimą protesto „Prieš socialinių išmokų mažinima vaiko priežiūros atostogų metu", tačiau šis tik dar labiau papiktino organizatorius.
 
Anot jų, savivaldybės administracijos direktoriaus atsakyme išdėstyti atsisakymo motyvai yra visiškai nelogiški.
 
„Teiginys, kad akcija turi būti vykdoma ne arčiau kaip 75 metrai nuo Vyriausybės įėjimo nelogiškas, nes protesto akcijos organizatoriai neprašė leisti renginį organizuoti arčiau kaip 75 metrai nuo Vyriausybės įėjimo, juo labiau kiekvienas akcijos organizatorius, pasiimdamas leidimą renginiui, visada pasirašytinai įsipareigoja laikytis Susirinkimų įstatyme numatytų atstumo reikalavimų“, - sakė mitingo organizatoriai Darius Šaluga ir Mantas Četkauskas.
 
Kitas savivaldybės argumentas, jog renginyje turėtų susirinkti tėveliai su vaikais ir dėl to V.Kudirkos aikštėje jiems būtų nesaugu taip pat neįtikino vyrų: „norėtume paklausti ar prieš keletą savaičių p.Čilinsko organizuotame pikete, kuriame dalyvavo tris kartus daugiau žmonių buvo saugiau? Ar prašymas užtikrinti viešąją, tvarką policijai jau nieko nebereiškia? Tuo labiau, kad nuo 19 val. Gedimino prospekto dalis, prie V. Kudirkos aikštės yra uždaroma ir eismas joje nevyksta. Jei jau miesto savivaldybės administracijos direktorius taip rūpinasi vaikučių saugumu, tai savo įsakymu galėjo uždaryti Gedimino prospekto atkarpą valanda anksčiau arba renginį leisti organizuoti nuo 18 val.“, - piktinosi jauni tėvai.
 
Anot jų, neigiamas atsakymas dėl renginio organizavimo turėjo būti motyvuotas ir pateiktas likus ne vėliau kaip 48 valandos iki susirinkimų pradžios.
 
„Iš pateikto atsakymo ir prašymo nagrinėjimo akivaizdžiai matosi, kad Savivaldybė vilkino prašymo nagrinėjimą, atsakymą pateikė susirinkimo organizavimo dieną pažeidžiant Susirinkimo įstatyme numatytus terminus ir Konstitucines teises į laisvus susirinkimus. Todėl mums nebelieka nieko kito kaip tokį atsakymą apskųsti Teisme arba Mamos ir tėveliai turėtų sulaukti Savivaldybės viešo atsiprašymo dėl tokio neteisėto sprendimo, kadangi didelė jų dalis negalėjo išsakyti savo nuomonės, kaip tai numato Konstitucija" - sako susirinkimo organizatoriai Darius Šaluga ir Mantas Četkauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių