Ministras siūlo didinti baudas už važiavimą be bilieto

Pasklidus kalboms, kad per kelis mėnesius kone dvigubai padidėję viešojo transporto įkainiai ir mažos baudos paskatino vilniečius dažniau važinėti be bilieto, ketvirtadienį susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pateikė Administracinių teisės pažeidimų kodekso įstatymo projektą, kuriuo siūloma didinti baudas už važiavimą be bilieto.

Seime nutarta pritarti projektui ir pradėti jo svarstymo procedūrą. 
 
Ministras siūloma padidinti baudas už važiavimo be bilieto arba važiavimo įsigijus važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikus atitinkamų dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas, arba tokių keleivių ar neapmokėto bagažo vežimo keleivinėmis kelių transporto priemonėmis arba atsisakymą sumokėti už važiavimą taksi tvarkos pažeidimus.

Siūloma nustatyti, kad už neapmokėto bagažo vežimą keleivinėmis kelių transporto priemonėmis būtų baudžiama nuo 10 iki 20 litų.

Vaikų nuo 7 iki 16 metų vežimas be bilieto juos vežantiems žmonėms užtrauktų baudą nuo 40 iki 80 litų (šiuo metu – 10-50 litų). Tokia pati bauda grėstų ir 14-16 metų paauglių tėvams ar globėjams (rūpintojams), jei vaikai vieni, be suaugusio asmens, važiuos be bilieto keleivine kelių transporto priemone. Iki šiol už šio amžiaus grupės žmonių padarytus pažeidimus atsakomybė nebuvo numatyta.

Už keleivių važiavimą be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis arba važiavimą, įsigijus važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikus atitinkamų dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas, taip pat už atsisakymą sumokėti už važiavimą taksi ar už taksi iškvietimą būtų skiriama bauda nuo 60 iki 100 litų.

Iki šiol baudos už važiavimą be bilieto vietinio susisiekimo (miesto) transportu yra 10-20 litų, priemiestiniuose maršrutuose – 20-30 litų, tolimojo ir tarptautinio susisiekimo maršrutuose – 30-50 litų.

Siūloma 250-500 litų baudas skirti ne tik už keleivių vežimą be bilieto, bet ir už keleivių, įsigijusių važiavimo bilietus su nuolaida, tačiau nepateikusių atitinkamų dokumentų, vežimą.

Tokio pat dydžio baudos numatomos ir už dviejų ar daugiau bilietų su nuolaida pardavimą vietoj vieno važiavimo bilieto, už dviejų ir daugiau važiavimo bilietų su nuolaida išspausdinimą viename važiavimo biliete.

Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šiuos pažeidimus, užtrauktų baudą nuo 350 iki 700 litų.

Pagrindiniu komitetu projektui svarstyti paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, papildomu – Ekonomikos komitetas. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – gegužės 14 d.


Šiame straipsnyje: bilietasviešasis transportas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių