Quantcast

Ministras D.Jankauskas: žmonėms reikėtų suteikti aiškumą bent artimiausiems metams (papildyta)

Mažos socialinės išmokos apskritai neturėtų būti liečiamos, o sprendimai visų socialinių grupių atžvilgiu turi būti priimami kartu, įvertinant socialinio teisingumo būtinybę ir suteikiant žmonėms aiškumą bent artimiausiems metams. Tokios pozicijos laikosi portalo forume penktadienį viešėjęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Apie sprendimus - kai bus priimti

Jo teigimu, Vyriausybėje kol kas nėra priimta jokių sprendimų dėl socialinių išmokų mažinimo. Ministras tvirtina siekiantis, kad visuomenei apie priimtus politinius sprendimus būtų pasakoma tada, kai jie bus priimti.

„Rengiamų sprendimų galimų projektų paketas yra dar tik skaičiavimo, analizės ir derinimo stadijoje. Aš kaip ministras siekiu, kad tada, kai atliksime savo namų darbus, kai Vyriausybėje bus pasiektas susitarimas tarp įvairių socialinių grupių (profsąjungų , darbdavių, pensininkų atstovų) ir priimti politiniai apsisprendimai vyriausybėje, tada ir bus pasakoma apie konkrečius sprendimus“, - kalbėjo forumo svečias.

Daugiau aiškumo - rugsėjo mėnesį

D.Jankausko tikinimu, per pirmą rudens mėnesį turėtų būti „pateikti konkretūs atsakymai Lietuvos žmonėms“ dėl įvairių sprendimų socialinėje srityje.

„Rugsėjo mėnuo yra tas laikas, per kurį, mano įsitikinimu, turi būti parengti, suderinti ir pateikti politiniam sprendimui konkretūs atsakymai Lietuvos žmonėms. Sieksiu, kad aiškumas būtų bent metams, o dabar prašau suprasti, kad reikalinga galimybė kvalifikuotai ir kokybiškai atlikti „namų darbus" ne tik mano vadovaujamai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, bet ir kitoms ministerijoms. Ilgesnis sprendimo atidėliojimas negalimas, nes situacija tikrai sudėtinga. Nesu per daug greitų sprendimų, kai reikalas liečia socialinę sritį, šalininkas, todėl rugsėjo mėnuo yra realiai pamatuotas terminas. Prašydamas laiko, kartu dėkoju žmonėms už kantrybę ir supratimą“, - kalbėjo ministras.

Kelionė dviračiu - proga benrdauti su žmonėmis

Ministrui teko atremti portalo skaitytojų kritiką ne tik dėl planuojamų socialinių išmokų mažinimo, bet ir dėl kelionės dviračiu: „jei jūsų naujas darbuotojas po savaitės darbo paprašytų išeiti atostogų, nes ji nori keliauti su dviračiais, ar išleistumėte jį?“, - klausė vienas forumo dalyvių, primindamas jo ministro žygį dviračiais po Lietuvą.

„Esu toks pat žmogus kaip ir visi kiti. Ministro priesaiką Seime daviau baigiantis Seimo pavasario sesijai, dirbdamas Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko darbą, kuris buvo lydimas ne tik įstatymų projektų pristatymų , svarstymų ir diskusijų nuo ryto iki vakaro, bet ir pakankamai įtemptų politinių debatų Seimo ir Komiteto posėdžiuose. Imdamasis naujo darbo, atnešančio tikrai didelius iššūkius, tariausi su Vyriausybės vadovu dėl seniai planuotos galimybės 5 darbo dienas atostogų sąskaita paskirti susitikimams su Lietuvos gyventojais kaimuose, miestuose ir miesteliuose. Tai, ką išgirdau iš žmonių betarpiškuose pokalbiuose, atvažiavęs su dviračiu, o ne tarnybiniu automobiliu, vertinu kaip nepakeičiamą galimybę pasverti būsimus sprendimus būtent konkrečiais žmonių pastebėjimais, pasiūlymais ir patarimais“, - sakė D.Jankauskas.
 
„Tą savaitę panaudojau ne poilsiui kur nors prie ežero, jūros ar užsienyje, o nuvažiuodamas vidutiniškai po 100 km per dieną dviračiu ir bendraudamas su daugybe žmonių. Ministro darbą pradėjau taip, kaip to, manau, norėtų kiekvienas darbdavys iš savo darbuotojo - ir pailsėjęs, ir susikaupęs darbui. Daugiau atostogų šiemet neplanuoju“, - žadėjo D.Jankauskas.


Šiame straipsnyje: jankauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių