Ministras apie Nerį teršusį plastiką: liūdniausia, kad tai – tyčinis pažeidimas

Organizacijai „Lašišos dienoraštis“ paviešinus vaizdo įrašą, kuriame, kaip teigiama, matomas iš „Vilniaus vandenų“ nuotekų valyklos į Nerį atitenkantis nešvarus vanduo, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad kažkas tyčia atsikratė atliekomis.

„Situacija kaip ir pakankamai aiški. Tai vėlgi yra akivaizdus faktas, kad kažkas atsikrato atliekomis. Tai yra draudžiamas būdas. Valymo įrenginiai yra sukonstruoti taip, kaip sukonstruoti. Tos dalelės iki 0,6 mm jos praktiškai per visą procesą gali tiesiog judėti, neužkliūti tiek nusodintuvuose, tiek mechaninio valymo metu. (...) Tai yra liūdniausia, kad tai pažeidimas, kuris yra tyčinis. Paleisti tam tikras atliekas ir atsikratyti jomis tokiu būdu...“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas feisbuke rašė, kad plastikas į siurblinę galėjo patekti tik iš konkrečios įmonės teritorijos.

„Galimą taršos šaltinį fiksavome šiandien po pietų – Sandėlių gatvėje esančioje Vilniaus vandenų siurblinėje buvo paimti nuotekų mėginiai, kuriuose matosi kažkas labai panašaus į tas smulkinto plastiko drožles iš Neries. Vizualiai taršalai labai panašūs. Antstolio užplombuoti mėginiai bus pateikti laboratoriniams tyrimams.

Tai yra liūdniausia, kad tai pažeidimas, kuris yra tyčinis. Paleisti tam tikras atliekas ir atsikratyti jomis tokiu būdu...

Svarbi detalė – į šią siurblinę iš kitur atliekos patekti neturi jokios galimybės – tik iš konkrečios įmonės teritorijos. O joje matosi kalnai plastiko, atvežti iš mechaninio biologinio apdorojimo gamyklos neva antriniam perdirbimui“, – feisbuke teigė vicemeras.

V. Benkunskas taip pat kreipėsi į prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Nuotekų tvarkymo reglamento nuostatų pažeidimo ir to sąlygoto gamtos teršimo.

„Ar tai didelė, ar maža įmonė, manau, sužinosime artimiausiu metu“, – „Žinių radijui“ teigė K. Mažeika.

ELTA primena, kad nevyriausybinė organizacija „Lašišos dienoraštis“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame, pasak jų, – „Vilniaus vandenų“ išleistuvas, kuris „išleidžia ne tik juodą it mazutas vandenį, bet ir įvairias smulkintas šiukšles. O šių smulkinto plastiko (ir ne tik) dalelių randama net už keliolikos kilometrų esančiame Neries regioniniame parke“.

„Vilniaus vandenys“ teigė, kad būta momentinio taršos pliūpsnio, kadangi valymo įrenginiuose plastiko dalelių nebuvo nematyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

sitas

sitas portretas
bailys ministras nieko nedirba ,tik liexiuviuku pamala,luzeris o ne ministras ,bet tokius tik ir pastato neigalius.

nuomone

nuomone portretas
nuo kada bus priimtas istatymas ,bausti ne tik aplinkosaugininkus ,bet ir savivaldybiu merus uz zemes planetos naikinima?ACIU VALDANTIESIEMS UZ JUSU SAZININGUMA ,UZ JUSU RUPESTI ,KAD MUSU LIETUVOS VAIKAI GALETU I BALTIJOS JURA NE TIK ZIURETI NUOTRAUKUOSE ,BET GALETU NORS PABRAIDYTI JOJE

tai konservatliberalų antivalstybinė V E I K L A,

tai konservatliberalų antivalstybinė V E I K L A, portretas
per daugelį metų-- valdant VILNIŲ ir KLAIPĖDĄ. Tai barbariškas nusikaltimas--pasikėsinant į Lietuvos GYVENTOJŲ s v e i k a t ą.---UžterštI pagrindinių Lietuvos upių NERIES ir NEMUNO vandenys ir g a l i a u s i a i visas PAJŪRIS.--Juk daugybę metų konservatorių ir liberalų GRUPUOTĖS v a l d o VILNIŲ ir KLAIPĖDĄ, kurie ir į g y v e n d i n o NUSIKALSTAMAS schemas , kaip n e v a l y t a i s vandenimis TERŠTI upes , kuriose maudėsi šalies GYVENTOJAI.-- Jie SĄMONINGAI užsimerkė,- nes n e m a t y t i per daugybę metų , kaip TERŠIAMOS upės ,jie negalėjo- nekitaip ,tik korupcinis KYŠIS jiems aptemdė akis.--ŽMONĖS, -- nors ir pavėluotai--a t s i k r a t y k i m e NESĄŽININGOMIS konservatorių ir liberalų GAUJOMIS. !
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių