Quantcast

Ministerija per sunkmetį išlaidauja „Vilniaus vartuose“

Kitų ministerijų biudžetus daugiau nei perpus apkarpiusi Finansų ministerija iki šiol nuomojasi brangias patalpas tuštėjančiame „Vilniaus vartų“ komplekse. Į verslininkų kišenę kas mėnesį byra rinkos kainą gerokai viršijanti suma, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė tikina, kad jos pavaldiniai jau derasi dėl nuomos kainos sumažinimo arba pasitraukimo iš privataus objekto.

„Lietuvos žinių“ teigimu, finansų ministerijos specialistai į „amžiaus projektu" vadintą laisvalaikio ir verslo centrą „Vilniaus vartai" koją įkėlė prieš dvejus metus. Tada su bendrove operatore „BPT Optima Retail" buvo pasirašyta patalpų nuomos penkeriems metams sutartis.

„Vilniaus vartuose" įsikūrė du ministerijos padaliniai - Europos Sąjungos (ES) sanglaudos politikos ir struktūrinės paramos koordinavimo departamentas bei Veiksmų programų valdymo departamentas. Nors šalį jau kurį laiką apėmęs sunkmetis, finansų ministrės Ingridos Šimonytės pavaldiniai tebesidžiaugia išskirtinėmis darbo sąlygomis.

Valdininkai vis dar neatskleidžia, kokio dydžio patalpas nuomojasi „Vilniaus vartuose" ir kiek už jas moka per mėnesį. Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vytautas Lenkutis LŽ pareiškė, kad ministeriją saisto su verslininkais pasirašyta sutartis, neleidžianti viešinti šių duomenų. Pasak V.Lenkučio, didžioji dalis mokesčio (97,25 proc.) už patalpas mokama iš ES struktūrinių fondų techninės paramos.

„Lietuvos žinių“ pašnekovas pabrėžė, jog patalpų nuoma apmokama Bendrijos pinigais, nes minėti Finansų ministerijos padaliniai administruoja ES struktūrinę paramą. Ministerijos atstovai anksčiau LŽ neoficialiai yra tvirtinę, kad už patalpas kas mėnesį atseikėjama iki 110 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių