Ministerija: A. Kundrotas LNOBT vadovaus, kol vyks ginčas teisme

Audrius Kundrotas vadovaus Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui (LNOBT), kol teisme vyks ginčas dėl šios įstaigos vadovo konkurso rezultatų, pranešė Kultūros ministerija.

„Kadangi teismas yra sustabdęs išrinktosios direktorės skyrimo procedūrą, kol ginčas vyksta teisme, pareigas eis laikinai paskirtas vadovas“, – rašoma ministerijos BNS pateiktame komentare.

Ministerija pridūrė, kad laikinasis vadovas darbą gali baigti ir anksčiau nei teisme bus išnagrinėta byla, mat Kultūros ministerija yra apskundusi laikinųjų apsaugos priemonių taikymą.

Vasario pradžioje LNOBT generalinio direktoriaus konkursą laimėjo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė. Buvęs LNOBT vadovas Jonas Sakalauskas konkurso rezultatus tuomet apskundė Vilniaus miesto apylinkės teismui, šis jo skundą priėmė.

Apie šią savaitę įvykusį parengiamąjį posėdį dėl J. Sakalausko skundo BNS patvirtino teismo atstovas Giedrius Janonis.

Vasario pabaigoje teismas nurodė, kad kol nebus jo sprendimo, visos su konkurso eiga susijusios procedūros yra stabdomos.

Kultūros ministerijai paskelbus, kad įstaigai vadovaus L. Vilimienė, teatro bendruomenė nuo vasario pradžios reiškė nepasitenkinimą dėl konkurso rezultatų, išsakė viešą palaikymą dirbusiam tuometiniam teatro vadovui.

Jie taip pat paskelbė peticiją, kurioje keliamas klausimas dėl konkurso skaidrumo, argumentuojant, kad L. Vilimienė yra susijusi su komisijos nariais.

Tačiau vasario pabaigoje Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė netirti LNOBT vadovo konkurso. Komisija nurodė, kad minimos sąsajos savaime nesudaro priežasčių konstatuoti, jog egzistuoja privatus interesas.

Kultūros ministras Simonas Kairys yra sakęs, kad konkurso sprendimo keisti neketinama, o jo skaidrumas nekelia abejonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių