Quantcast

Ministerija: Kazokiškių sąvartynas neteršia požeminio vandens

Vilniaus apskrities regioninis komunalinių atliekų sąvartynas Kazokiškėse nedaro poveikio požeminio vandens kokybei – tokią išvadą padarė Lietuvos geologijos tarnyba (LGT) prie Aplinkos ministerijos, išnagrinėjusi 2011 metų monitoringo ataskaitą, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Šio sąvartyno poveikis požeminiam vandeniui pernai buvo stebimas pagal patvirtintą sąvartyno aplinkos monitoringo programą. Kaip sakė LGT direktoriaus pavaduotojas Jonas Satkūnas, stebėjimai vykdyti pavasarį, vasarą ir rudenį penkiuose gręžiniuose. Juose buvo kontroliuojamas gruntinio vandens lygis ir 60 gruntinio vandens hidrocheminių rodiklių.

Stebėjimai rodo, kad šių rodiklių ribinės vertės nebuvo viršytos. Nitratų koncentracijos 2011-aisiais buvo mažesnės negu ankstesniais metais ir visais atvejais buvo mažesnės už jų ribines vertes. Aromatinių ir daugiaciklinių angliavandenilių, fenolio, sintetinių paviršiaus aktyvių medžiagų ir kitų rodiklių gruntiniame vandenyje nerasta visai arba jų kiekiai ir vertės buvo labai mažos.

Kazokiškių sąvartyno poveikio požeminiam vandeniui monitoringas ir toliau bus vykdomas šiais metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių