Quantcast

Minint Vasario 16-ąją prezidentė prašneko apie klanus ir korupciją

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, Lietuvai minint Vasario 16-ąją, oficialiame iškilmingoje Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje, prašneko apie klanus ir korupciją, siūlė pasimokyti principingumo iš Lietuvos nepriklausomybės kūrėjų.

„Žvelgdami praeityn, pasimokykime. Pasimokykime principingumo. 1918 m. Lietuva gimė iš bekompromisinio valios akto. Mūsų valstybės kūrėjai pasirinko tik visišką nepriklausomybę. Pasirinko nedaryti jokių išimčių, sprendžiant valstybei gyvybiškus klausimus. Būtent taip turime elgtis ir mes“, -- susirinkusiesiems Daukanto aikštėje kalbą iš lapelio skaitė D. Grybauskaitė, -- Jokių kompromisų korupcijai, klano savivalei, nepagarbai žmogui, įstatymui ar valstybei. Pasimokykime atsakomybės. Visa tuometinė Lietuvos šviesuomenė susivienijo bendro tikslo vardan, tų kurie anuomet nerado noro, laiko ar galimybių prisidėti prie Lietuvos reikalo. Jų vardus užpustė istorijos dulkės“. 

D. Grybauskaitė priminė garsiausio sovietinės Lietuvos poeto, balansavusio tarp meilės gimtajam kraštui ir tarybinio  patriotizmo, Justino Marcinkevičiaus žodžius: „Tėvynę reikia  visą laiką lipdyti ir kurti“ ir siūlė pasimokyti vienybės.

Prezidentė priminė: darbas ar gyvenimas svetur neturi trukdyti visiems vieningai dirbti savo tėvynės labui, nes Lietuva yra ten, kur yra bent vienas lietuvis: „Užtikrinkime, kad atstumai ar skirtumai netrukdytų visiems stengtis dėl savo šalies. Dirbkime kartu", - aikštėje susirinkusiesiems kalbėjo prezidentė.


Šiame straipsnyje: Dalia GrybauskaitėVasario 16

NAUJAUSI KOMENTARAI

o dar sako

o dar sako portretas
kad Prezidentė nesusigaudo Lietuvos realybėje. Pasirodo, taip nėra.

Ema

Ema portretas
pagarba Prezidentei.

GGGGGG

GGGGGG portretas
ŠAUNUOLĖ PREZIDENTĖ . PADĖKIME JAIю
VISI KOMENTARAI 25

Galerijos

Daugiau straipsnių