Quantcast

Minint Konstitucinio Teismo įsteigimo 20-metį rengiama konferencija

  • Teksto dydis:

Minint Konstitucinio Teismo (KT) įsteigimo 20-metį Vilniuje ketvirtadienį rengiama konferencija.

Tarptautinė konferencija "Šiuolaikinės konstitucinės justicijos tendencijos: nacionalinės ir tarptautinės teisės santykis" vyks Prezidento rūmų Kolonų salėje.

Konferenciją įžanginiu žodžiu pradės Konstitucinio Teismo pirmininkas Romualdas Kęstutis Urbaitis, sveikinimo kalbą pasakys prezidentė Dalia Grybauskaitė, kiti konferencijos svečiai.

Kaip skelbia KT, pranešimus skaitys Lietuvos ir užsienio konstitucinių bei jiems prilygintų teismų pirmininkai ir teisėjai. Dalyvauti konferencijoje yra pakviesti aukšti Lietuvos Respublikos valdžios pareigūnai, teisinių institucijų ir mokslo bendruomenės atstovai, 17 užsienio valstybių konstitucinių ir aukščiausiųjų teismų pirmininkai ir teisėjai.

Lietuvos Konstitucija buvo priimta 1992 metų spalio 25 dieną referendumu, o 1993 metų vasarį Seimas priėmė Konstitucinio Teismo įstatymą. Tais pačiais metais Seimas paskyrė visus devynis Konstitucinio Teismo teisėjus ir tų metų rugsėjo 5 dieną įvyko pirmasis viešas Konstitucinio Teismo posėdis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių