Vilniuje – šventinė advokatų eisena: sutarimą su ministru rado

Penktadienį Lietuvos advokatai užsivilko mantijas ir vieningai užtvindė Gedimino prospektą, susibūrę į advokatų eiseną.

Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė teigia, kad šiemet eisena šventinė ir žadamo advokatų protesto dar nebus. Pasak jo, po intensyvių derybų su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi vis dėlto rado bendrą sutarimą dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos (VGTP) sistemos tobulinimo.

„Šiandien protesto nėra, nes mes labai intensyviai derėjomės su Teisingumo ministerija ir su gerbiamu ministru. Darėme keletą bendrų tarybos posėdžių, vakar dalyvavo ministras ir viceministras, ir mes suradome bendrą sutarimą dėl ateityje būtinų vykdomų reformų. Ministras pristatė, kokius teisės aktus yra pateikęs, kokią reformų viziją mato. Advokatų taryba rado bendrą požiūrį su ministerija, kuris atitiko tiek mūsų, tiek ministro vizijas“, – Eltai sakė I. Vėgėlė.

Advokatų tarybos pirmininkas teigia, kad E. Jankevičius ketvirtadienį advokatams pristatė savo atliktus veiksmus – kokį biudžetą teikė ir kokių pokyčių imtasi kitais teisės aktais. Pasak I. Vėgėlės, viena biudžeto eilutė dar nenulemia visos VGTP reformos.

„Vien sausa biudžeto eilutė nenulemia visos VGTP. Kadangi toje eilutėje yra ir mediacijos, ir VGTP tarnybos administracinės išlaidos. Tai nėra vien tik eilutė advokatams už suteiktas paslaugas, todėl kalbėti vien apie šią biudžeto eilutę ir finansus tikrai nei mes linkę, nei ministras ir manome, kad tai tik vienas visos reformos etapas“, – teigia I. Vėgėlė.

Profesorius tikisi, kad reforma bus įvykdyta per 2020 m. pirmą pusmetį.

Šiandien yra šventinė eisena, mes galime ją pavadinti valstybės garantuojamos teisinės reformos vilties eisena.

„Mes manome, kad reforma galėtų būti įvykdyta per kitų metų pirmą pusmetį. Tokią viziją pareiškė ministras ir advokatai pritarė, kad tai būtų geri terminai. Mes tikimės, kad tie etapai ir ministro planai bus vykdomi. Iš tiesų pirmą kartą nuo nepriklausomos Lietuvos laikotarpio galų gale VGTP galės atsistoti į tinkamą lygį“, – sakė I. Vėgėlė.

„Šiandien yra šventinė eisena, mes galime ją pavadinti valstybės garantuojamos teisinės reformos vilties eisena. Mes tikime pristatyta ministro vizija. Jis įrodė, kad tie terminai įmanomi ir tikslai gali būti pasiekiami. Tiek ministro, tiek advokatų tarybos vizija sutapo –  sistemą būtina efektyvinti. Ir per efektyvinimą pasiekti advokatų mokesčių didėjimą, paslaugų kokybę ir bylų mažinimo skaičių ir t. t. Visa tai galima pasiekti, priimant tokius kompleksinius teisės aktus“, – teigė I. Vėgėlė.

Penktadienį advokatų eisena prasidėjo nuo Lietuvos mokslų akademijos ir tęsis iki paminklo sovietinės okupacijoms aukoms atminti.

ELTA primena, kad dar praėjusią savaitę advokatų taryba skelbė, kad šių metų eisena kartu bus ir protesto forma. Pasak advokatų, protestas turėjo būti nukreiptas prieš realių veiksmų nesiėmimą valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemai tobulinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cerniauskas

Cerniauskas portretas
Atrodo tokie žiniasklaidos gigantai kaip 15min.,delfi netyčia pamiršo pamineti vargšu advokatu eisena ir , kad ministerija vistik pakele valstybes gynamųjų atlygį advokatamas nuo 13 iki 16 e už valandą o va žemdirbių piketus skalambijo.Reziume :mafijai ,kaip rakštis šiknoj dabartiniai valdantieji

etatiniu kysininku

etatiniu kysininku portretas
eisena ....kiekvienam po kepaliuka duonos kelionei , isrykiuot ant gelezinkelio begiu vedanciu Sibiro link....ir varyt tol kol baigsis begiai..

...

... portretas
Ar ad'VOK-atas, ar kontrabandistas - ta pati padermė.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių