Quantcast

Miesto meras į Rotušę sukvietė „Kino pavasario“ svečius

Antradienio vakarą Vilniaus miesto Rotušėje sostinės meras Artūras Zuokas surengė priėmimą, skirtą kino filmų festivalio „Kino pavasaris“ svečiams. Į jį susirinko festivalio filmų kūrėjai, aktoriai, konkursinės programos žiuri, Festivalių forumo ir į kino industrijos tarptautinę konferenciją „Meeting point Vilnius“ atvykę svečiai.

Visus pasveikinęs meras negailėjo gražių žodžių festivalio „Kino pavasaris“ direktorei Vidai Ramaškienei. „Tai yra žmogus, kuris tiki, žino, ką daro. Vida yra tas žmogus, kuris moka, sugeba ir tai daro jau septyniolika metų“, - sakė A.Zuokas.

Meras pasidžiaugė, kad Vilnius yra ne tik kino žiūrovų miestas, bet ir kūrėjų. „Vilnius yra ne tik kino žiūrovų, kiną suprantančių žmonių miestas. Džiaugiuosi, kad čia grįžta kino kūrėjai, čia vėl kuriami filmai: vienas naujausių pavyzdžių – italų režisieriaus Gabriele‘io Salvatores „Sibirietiškas auklėjimas“. Taip pat Vilniaus miestas įkūrė Vilniaus kino biurą. Noriu tikėti, kad kituose „Kino pavasario“ festivaliuose bus kuo daugiau filmų, kurie buvo sukurti būtent Vilniuje“, - kalbėjo miesto meras.

Baigdamas kalbą A.Zuokas visiems palinkėjo nugyvenus daug metų galėti pasakyti: „Gyvenau kaip kine.“

Vėliau Rotušėje buvo įteiktos ypatingos atminimo dovanos – knygos apie Vilniaus miestą – konkursinės programos „Nauja Europa – Nauji vardai“ komisijos nariams: aktorei, režisierei, scenaristei, rašytojai iš Kubos Mirthai Ibarrai, kino kritikui, žurnalistui, rašytojui iš Švedijos Janiui Lumholdtui, aktorei, prodiuserei iš Makedonijos Labinai Mitevskai, režisieriui, scenaristui, prodiuseriui, montažo režisieriui, rašytojui iš Latvijos Mariui Martinsonui ir operatoriui, režisieriui, montažo režisieriui iš Rusijos Pavelui Kostomarovui.

Į sceną pakilusi festivalio „Kino pavasaris“ direktorė V.Ramaškienė teigė, jog festivalis turi du norus: kad žiūrovai atrastų gera kiną ir kad svečiai atrastų Vilnių.


Šiame straipsnyje: Kino pavasarisZuokas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių