Per metus Vilniuje pastatyta 26 proc. daugiau butų

Praėjusiais metais Vilniuje plėtotojai daugiabučiuose pastatė 5,36 tūkst. butų – tai yra 26 proc. daugiau nei 2019 metais, rodo nekilnojamojo turto (NT) paslaugų teikėjos „Ober-Haus“ parengta 2020 metų Vilniaus daugiabučių rinkos apžvalga.

„2020 metų vasario mėnesį buvo prognozuota, kad per metus plėtotojai užbaigs apie 5,2 tūkst. butų statybas, o užklupusi pandemija metų eigoje privertė koreguoti šią prognozę į mažesniąją pusę. Tačiau galutinis faktinis rezultatas visgi buvo didesnis nei pirmoji prognozė, kas rodo rimtą plėtotojų nusiteikimą laiku užbaigti jau įsibėgėjusias projektų statybas“, – sako „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis.

Praeitais metais, „Ober-Haus“ duomenimis, pirkėjai galėjo rinktis iš 51 skirtingo projekto ir tai yra šiek tiek mažiau nei 2018 ar 2019 metais, kai jie rinkosi iš 59 ir 56 skirtingų projektų.

Plėtotojai per 2020 metus pastatė naujų butų daugiabučiuose 18-oje iš 21 Vilniaus miesto seniūnijų. „Ober-Haus“ duomenimis, daugiausiai plėtotojų investicijų pritraukė septynios miesto seniūnijos, kuriose pastatyta 66 proc. visų butų: Pilaitės (11,7 proc.), Senamiesčio (11 proc.), Žirmūnų (9,4 proc.), Šnipiškių (9,4 proc.), Verkių (9,2 proc.), Šeškinės (8,3 proc.) ir Naujamiesčio seniūnijose (7,3 proc.).

„Kiek netikėtai į šį septintuką pateko Šeškinės seniūnija. Joje po 13 metų pertraukos buvo baigti statyti du daugiabučių projektai, kuriuose įrengta beveik 450 butų“, – sako R. Reginis.

„Ober-Haus“ duomenimis, 2020 metais Vilniuje pastatytuose daugiabučiuose vidutinis buto plotas sudarė 52,9 kv. m ir, palyginti su 2019 metais pastatytais butais, jis ūgtelėjo 1,7 kv. m. Tačiau, nepaisant augusio vidutinio ploto, toks pokytis nėra reikšmingas ir istoriškai išlieka vienas mažiausių.

„Vidutiniam ploto pokyčiui įtakos turi ir pastatytų butų kokybinė struktūra, kuriai besikeičiant vidutinis plotas gali didėti arba mažėti. Tai gerai matoma nagrinėjant 2020 metais sostinėje pastatytus butus“, – sako R. Reginis.

Palyginti su 2019 metais, 2020 metais pastebimai išaugo aukštesnės klasės butų dalis, kuri padidėjo 6 procentiniais punktais ir sudarė 31 proc. Vidutinės klasės butų dalis per metus ūgtelėjo 2 procentiniais punktais iki 43 proc., tuo tarpu ekonominės klasės (pigiausios) butų dalis sumažėjo iki 26 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bet neatrestauruotas nė vienas

Bet neatrestauruotas nė vienas portretas
Paveldas griūva, nes Vilnius neturi šeimininko
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių