Quantcast

Metų koncerte – J.Garbarekas ir „The Hilliard Ensemble“

„Vilniaus festivalių“ Metų koncerte pavasarį savo kūrybą pristatys pasaulinė džiazo legenda Janas Garbarekas ir „The Hilliard Ensemble“.

Šių metų balandžio 15 dieną „Vilniaus festivaliai“ rengia Metų koncertą, kuriame pasirodys visame pasaulyje žinomi muzikos atlikėjai – legendinė džiazo žvaigždė Janas Garbarekas ir kultinis vyrų vokalinis ansamblis iš Didžiosios Britanijos „The Hilliard Ensemble“.

Išgirdus šių muzikantų vardus, tūkstančiams melomanų prieš akis iškyla bene garsiausias įrašų kompanijos ECM albumas, iki šiol parduodamas milijoniniais tiražais. Bendras Jano Garbareko ir „The Hilliard Ensemble“ muzikinis projektas – tai derinys, prieš 17 metų susprogdinęs populiariosios muzikos rinką ir stulbinama komercine sėkme įrodęs, kad masinį susidomėjimą gali sukelti ne tik popmuzika.

Pasaulinio garso saksofonininko Jano Garbareko improvizacijose išsiliejantis Norvegijos fiordų grožis ir didingumas bei mistiką ir amžinybės dvelksmą atverianti Hilliardo ansamblio giedama viduramžių ir renesanso muzika čia susijungia į nuostabų skambesį. „Dieviško grožio muzika, kurianti amžinybę,“ – taip apie šį projektą ne kartą rašė kritikai.

1994 metais šių muzikos garsenybių išleistas albumas „Officium“ iškart buvo parduotas daugiau kaip 1,5 milijono tiražu ir pelnė daugybę apdovanojimų. Milžiniška šio albumo sėkmė paskatino muzikantus kurti naujus bendrus projektus – 1999-aisiais išleistas panašaus pobūdžio albumas „Mnemosyne“. O visiškai neseniai, 2010 metų spalį, Garbarekas ir Hilliardo ansamblis tarsi grįždami į pradžią parengė ir išleido pirmojo albumo dvasiai artimą projektą „Officium Novum“. Su šiais projektais muzikantai kartu yra surengę daugybę turų ir šimtus koncertų visame pasaulyje.

Legendinis džiazo saksofonistas Janas Garbarekas, kuris vertinamas už nuostabaus grožio saksofono tembrą ir stebuklingą jo skambesį, tarptautinę karjerą pradėjo 1970 metais, pasirašęs sutartį su vokiečių prodiuserio Manfredo Eicherio vadovaujama įrašų firma ECM ir išleidęs puikų albumą „Afric Pepperbird“ (Afrikos pipirų paukštis). Nors saksofonininkas muzikavo ir nemažai koncertavo su tokiais džiazo grandais, kaip klavišininkas Chickas Corea ir trimitininkas Donas Cherry, pasauliniu mastu J. Garbareką išgarsino bendradarbiavimas su neprilygstamu amerikiečių pianistu Keithu Jarretu. Džiazo klasika laikomi jų albumai, kaip „My Song“ (Mano daina) ir „Belonging“ (Ryšys).

1980 metais Garbarekas subūrė savo grupę, greitai pasiekusią milžiniško populiarumo, joje yra groję tokie meistrai, kaip gitaristai Billas Frisellas ir Davidas Tornas, su savo grupe J. Garbarekas koncertuoja ir iki šiol. Jano Garbareko muzika kiek orientuota į vadinamąjį world music stilių, kai įkvėpimo semiamasi įvairių kultūrų, epochų ir kraštų muzikoje. J. Garbareko polinkis neužsidaryti džiazo rėmuose paskatino prieš keliolika metų – ant staiga atgimusio domėjimosi grigališkuoju choralu bangos – imtis bendro projekto su neprilygstamu senosios ir naujosios muzikos interpretatoriumi, kultiniu Hilliardo ansambliu.

Po praėjusių metų sėkmės, kada kartu su Nacionaliniu operos ir baleto teatru buvo surengti Niujorko filharmonijos orkestro ir pianisto Jevgenijaus Kissino koncertai, „Vilniaus festivaliai“ tęsia išskirtinių Metų koncertų seriją – be šio koncerto 2011 metais Vilniuje numatoma surengti dar kelių klasikinės muzikos įžymybių pasirodymus.


Šiame straipsnyje: Janas Garbarekas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių