Quantcast

Meteorologai: vilniečiai tuoj pajus šylančius radiatorius

Numatoma vėsi rugsėjo pabaiga ir spalio pradžia prognozuoja artėjantį šildymo sezoną. Jis skelbiamas vos tik vidutinė trijų parų oro temperatūra siekia mažiau nei 10 laipsnių šilumos. Meteorologai skaičiuoja, kad žemesnis nei šis vidurkis gali būti jau šią savaitę. Sostinės savivaldybė informuoja, kad specialistai stebi situaciją.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė sako, kad palankesnių orų sostinėje artimiausiomis savaitėmis tikėtis neverta. „Artimiausiu metu naktys bus šiltesnės, bet jei paryčiais temperatūra nukris iki 3–4 laipsnių, o dienomis bus apie 9–11 laipsnių šilumos, tai vidutinė žemesnė nei 10 laipsnių bus jau šią savaitę“, – prognozuoja vedėja.

V. Ralienė informuoja, kad spalio pradžioje naktys bus švelnesnės, dienos – ramesnės ir labiau saulėtos, tačiau termometrai nerodys, jog yra labai šilta.

„Tikėtina, kad Vilniaus regione spalio pradžioje temperatūra dieną kils iki 12 laipsnių, naktimis bus apie 6, tai sudėkite ir vis tiek gausime žemesnį nei 10 vidurkį. Apibendrinant, spalio pradžia bus šiltesnė nei ši savaitė, tačiau šilumos nebus“, – prognozuoja V. Ralienė.

Be to, gali būti, kad šildymo sezonas užsitęs – LRT.lt jau skelbė, kad Europai žadama šalčiausia per 100 metų žiema, o atšilimo Europoje galima tikėtis ne anksčiau kaip balandį.

Tuo metu „Verslo žinių“ apžvalgininkas Rytas Staselis LRT.lt teigia, kad sunku tiksliai pasakyti, kiek vilniečiams teks mokėti už šildymą.

„Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) skaičiuos pagal tam tikrą formulę, jos dėmenys yra labai svarbūs. Jei 70 proc. šilumos kainą sudaro dujų kaina, tai ji yra labai panaši į pernykštę. Dėl šio dėmens kaina neturi labai skirtis, o visi kiti dėmenys yra VKEKK kompetencijoje“, – sako R. Staselis.

Savo ruožtu Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas tvirtina, kad „kokia bus dujų kaina, taip keisis ir „Vilniaus energijos“ kaina“. Kaip rašė DELFI, kol kas dujomis šildomi miestai mokės tiek pat.

Oficialią šildymo sezono pradžią įstatymo nustatyta tvarka skelbia miesto savivaldybės. Esant vartotojų pageidavimams, įstatymai leidžia šildymo sezoną pradėti anksčiau, nei jis oficialiai paskelbiamas. Kaip informuoja Vilniaus savivaldybė, vėliau pradėti šildymo sezono daugiabučiai negali.

Praėjusiais metais šildymas vilniečiams buvo įjungtas spalio viduryje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių