Mero ir verslininkų pusryčiuose - detaliųjų planų derinimas

Ketvirtadienį atgaivinta sostinės mero susitikimų su verslininkais tradicija. „Mero verslo pusryčiuose“ miesto valdžia susitiko su Lietuvos nekilnojamojo turto vystytojų asociacijos atstovais, verslininkais. Tarp daugybės aptartų klausimų buvo kalbama ir apie detaliųjų planų tvirtinimą.
    
Susitikimo metu buvo diskutuota apie miesto plėtros aktualijas ir perspektyvas, aptariami Savivaldybės investicijų socialinei infrastruktūrai Vilniuje klausimai.
   
„Kas traukia žmones iš kaimo į miestą: čia gyvena daugiau išsilavinusių žmonių, kurie telkiasi, buriasi, nori kartu dirbti ir kurti gražesnę miesto ateitį. Ką mes galime pasiūlyti šiandien, ekonominio sunkmečio laiku? Siekti, kad miestas taptų švaresnis ir tvarkingesnis – ir taip auklėti, mokyti mūsų vaikus. Todėl šiandienos mūsų prioritetai – ikimokyklinių įstaigų renovacija“, – sakė meras Vilius Navickas.
   
Atviri konkursai

Pasak mero, taip pat bus skiriamas dėmesys transporto kamščių ir taršos mažinimui sostinės senamiestyje ir centre, įrengiant nemažai naujų automobilių stovėjimo aikštelių. „Taip pat, negalima „užkonservuoti“ ir Nacionalinio stadiono statybų – tai būtų pernelyg neprotinga ir per brangu mokesčių mokėtojams“, – sakė meras.
    
Diskusijose buvo pritarta bendrovės „Hanner“ vadovo Arvydo Avulio pasiūlymui – Savivaldybei skelbti atvirus konkursus bendrovėms tam tikrų, jau pradėtų, statybos projektų pabaigimo darbams.
    
Pasak verslo atstovų, šiandien jie yra pasirengę dalyvauti visuose Savivaldybės skelbiamuose konkursuose. Anot Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos valdybos pirmininko-prezidento Roberto Dargio, krizės metu, šie konkursai, tarsi, – išsigelbėjimo ratas.

Pasigendama didžiųjų miestų pozicijos, Savivaldybių asociacijos iniciatyvos, juk miestas turi būti aktyvus, kuriantis, jame turi būti sudarytos sąlygos investuoti ir gerai gyventi.
    
„Savivaldybei numatant glaudžiai bendradarbiauti su verslininkais, keisis miestiečių požiūris į verslą ir į verslo siūlomą pagalbą“, – sakė mero pavaduotojas Romas Adomavičius.

Detalieji planai - be svarstymo stadijos
   
Meras Vilius Navickas išskyrė ypatingą dėmesį numatomam miesto didžiųjų parkų sutvarkymui pritraukiant privačias bendroves ir jų lėšas, taip pat, pasinaudodamas proga, paprašė verslininkų paramos pabaigiant Vingio parko rekonstrukcijos darbus.
    
Siekiant išvengti ilgų projektų derinimo procedūrų, nekilnojamojo turto vystytojai pasiūlė pertvarkyti miesto tarybos sprendimų, kuriais tvirtinami detalieji planai, sistemą, atsisakant svarstymo stadijos. Šiam pasiūlymui pritarė ir miesto valdžios atstovai.
  
Susitikimo dalyviai buvo supažindinti su miesto valdžios planais – reorganizuoti bendrovę „Vilniaus kapitalinė statyba“, suteikiant jai specialų statytojo statusą. Bendrovė užsiimtų visuomeninių projektų derinimu, plėtotų infrastruktūrą (įrengtų komunikacijas) ir parengtus projektus parduotų privačioms statybų bendrovėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių