Meras: vadovaujantis A. Verygos nurodymais, Vilniuje gali nelikti vietų karantinui

Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymais privalomai savivaldybių patalpose izoliuoti visus sergančius COVID-19, Vilniuje netrukus nebeliks vietų karantinui, įspėja Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Jis sako dėl to pirmadienio vakarą išsiuntęs laišką premjerui, bet atsakymo dar negavęs.

„Yra sprendimas, kuriame – trys punktai. Vienas – apie tai, kad kiekvieną patalpą vyriausiasis epidemiologas turi patikrinti. Tai tampa faktiškai neįmanoma nustatyti, kad tokia patalpa gali būti žmogaus namuose, nes epidemiologas neprilakstys – tai apriboja patalpų skaičių. Kitas punktas kalba apie grįžusius iš užsienio – sutikčiau, kad tai yra logiška, nors manyčiau, kad turi būti viena kita išimtis“, – BNS antradienį sakė R. Šimašius.

Anot jo, daugiausiai problemų kelia ministro nurodymas, kad savivaldybės patalpose turi būti izoliuojami visi užsikrėtę koronavirusu, net kai jiems pasireiškia lengvi simptomai. R. Šimašius sako, kad būtų prasminga vadovautis medikų rekomendacijomis, jog apie 60 proc. sergančiųjų koronavirusu galima gydyti namuose, nes priešingu atveju sveikatos sistema ima šlubuoti.

„Šiandien vietų mums dar pakanka, turime daugiau negu tūkstantį. Problema bus rytoj, ar tuo atveju, kai ji įsibėgės. Turime suvokti, kad nors ir turime pusantro šimto sergančiųjų Lietuvoje, reikėtų tai dauginti maždaug iš dešimties. Ir ta banga dar tik ateina“, – teigė R. Šimašius.

Jis primena apie pesimistines kai kurių epidemiologų prognozes, jog persirgti COVID-19 gali iki dviejų trečdalių gyventojų populiacijos, o tai reikštų, kad savivaldybėms reikėtų priimti bent trečdalį gyventojų.

Šiandien vietų mums dar pakanka, turime daugiau negu tūkstantį. Problema bus rytoj, ar tuo atveju, kai ji įsibėgės.

„Tai gali atvesti prie skaičių, kad idealiai visus nustačius, žmonių, kuriuos reikia laikyti savivaldybių patalpose, Lietuvoje bus bent milijonas. Aišku, kad tai daro tokio nutarimo realizavimą neįmanomu. Nebent laikysimės tos pačios politikos, žmonės nesitirs, mes nenustatysime, tada jų laikyti patalpose nereikės“, – tvirtina sostinės savivaldybės vadovas.   

Jis ragino palikti galimybę gydyti žmones ambulatoriškai, leisti jiems likti saviizoliacijoje namuose. R. Šimašius siūlo sekti Lenkijos pavyzdžiu, kai kai kuriais atvejais tai, kaip žmonės laikosi karantino režimo, galima stebėti per specialias mobiliąsias programėles.

A. Verygos sprendimas numato, kad visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad į savivaldybių parengtas patalpas turi būti gabenami visi, net ir lengva koronaviruso forma šiuo metu sergantys gyventojai.

Lietuvoje iš vis nustatyti 179 koronaviruso atvejai.   NAUJAUSI KOMENTARAI

vilnietis

vilnietis portretas
SIMASIUS IR TIK SIMASIUS KALTAS, TYCIA SUGRUDO ZMONES PO KELIS I KAMBARIUS KAD SUSIUPYKTU, O PATS NIEKUO NESIRUPINA, GERIAUSIA PALEISTI VISUS ATVYKUSIUS IR SIMASIUI JOKIO RUPESCIO, O JUS TEN VISI DARYKIT KA NORIT. KAIP STALINAS SAKE, NERA ZMOGAUS - NERA PROBLEMOS. STALINO AR HITLERIO PASEKEJAS.......NERA NERA VILNIAUS MERO, TIK SMEKLA VALGANTI MUSU PINIGUS UZ DYKA BUVIMA

Kirvis

Kirvis portretas
Tam ir esi pastatytas, kad surastum vietu. Liezuviu malti jau uzteks.

kodėl

kodėl portretas
Kaune savivaldybės vadovai jau sugebėjo įrengti pakankamai vietų karantinui, negi Vilniuje maža apleistų ligoninių, mokyklų ar panašių patalpų, pvz.kodėl yra švaistomi verslo rėmimo neuždirbti pinigai viešbučiams, nors jų patalpos atsilaisvinusios, juk Vilniaus savivaldybėje begalė tarnautojų, praktiškai imituojančių darbus, dešimtys pavaldžių įmonių, tai tik suvadovauti gerai reikia, na jai šis veikėjas nesugeba, pasumdytų iš kokio uabo vadovą, tie garantuotai viską sutvarkytų
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių