Quantcast

Meras: prezidentė neskiria katilo instaliavimo nuo elektrinės statybų

Vilniaus meras Artūras Zuokas neigia šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakytas mintis, esą miesto vadovas biokuro elektrinę kartu su Prancūzijos koncernu „Dalkia“ už gerokai didesnę kainą, nei tai galėtų padaryti konkurentai.

Portalas diena.lt primena, kad Prezidentė lankydamasi įmonėje „Grigiškės“ sakė: „Lietuvoje biokuro katilinės statomos lėtai. Tam dabar Vyriausybė skiria ir skirs daugiau dėmesio. Tai yra gerai. Bet pasirodo, kad biokuro katilų statyba taip pat siūloma vykdyti be konkursų ir be konkurencijos, kaip padarė “Vilniaus energija„ su “Dalkios„ pavyzdžiu. Kai buvo pasiūlyta 300 megavatų galingumo katilinė už 500 mln. litų, o rinkoje, norėčiau pasakyti, skelbiant konkursą, kainuotų apie 300 mln. litų“.

Meras penktadienį pasinaudojo proga ir sukritikavo šiuos šalies vadovės žodžius.

„Prezidentę, matyt, suklaidino patarėjai, nes jie, matyt, neskiria biokuro katilo instaliavimo kainos nuo biokuro kogeneracinės elektrinės statybos. Vieno biokuro katilo megavato instaliacija kainuoja apie 1 milijoną litų investicijų, jeigu kalbame apie biokuro kogeneracinę elektrinę, tai kaina vieno megavato instaliacijos būtų apie 2,5–2,7 milijono litų, tai šiuo atveju tai, kas buvo pasakyta iš prezidentės lūpų, tikrai yra klaidinanti ir labai netiksli informacija“, – penktadienį žurnalistams sakė A.Zuokas.NAUJAUSI KOMENTARAI

hm

hm portretas
na prisigyveno vilniečiai, abonentas, vos spėjęs parbėgti iš Lenkijos, amsi prieš Prezidentę

CHA

CHA portretas
Gerai, kad Zuokas Jonavoje suspejo padirbti santechniku ir įgavo patirties.

Z I N I O K A S 3

Z I N I O K A S  3 portretas
TAIP, TECHNIKOJE REIKIA VADINTI ĮRENGIMUS TIKSLIAIS VARDAIS.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių