Menų spaustuvėje - festivalis „Naujosios dramos akcija”

Teatro sezonas artėja į pabaigą. Tačiau „Menų spaustuvėje“ veiksmo šią savaitę netrūks: čia vyks teatro festivalis „Naujosios dramos akcija ‘09”, žiūrovus vilios garsių režisierių spektakliai.

Vėsesnius gegužės vakarus gryname ore mainyti į gaivius pabėgimus nuo realybės menininkai kviečia Menų spaustuvėje. Jau šią savaitę čia vyks teatro festivalis „Naujosios dramos akcija ‘09”, be to, teatro mėgėjai galės pamatyti Aido Giniočio, Cezario Graužinio, Jono Vaitkaus, Agniaus Jankevičiaus režisuotus spektaklius.

Režisieriaus Jono Vaitkaus ir aktorių Vlado Bagdono bei Aldonos Vilutytės bendras kūrinys - „Juodvarnis“ - pagal Davido Harrowerio pjesę atvers keistais nenutraukiamais ryšiais susaistytą aukos ir nusikaltėlio pasaulį. Spektaklis kelia daugybę klausimų apie moralę, meilę, seksualinę trauką, tačiau atsakymus palieka susirasti patiems žiūrovams. „Juodvarnis“ Menų spaustuvės scenoje bus rodomas gegužės 21 d. 19 val.

Tą patį vakarą Kišeninėje salėje – įdomaus braižo jauno režisieriaus Agniaus Jankevičiaus realybės studija spektaklyje „Poliklinika“. Šis spektaklis – tai tarsi bandymas po operacinės šviesomis paguldyti lietuvišką realybę ir taikliais skalpelio pjūviais išoperuoti mūsų gyvenimą nuodijančius auglius: prisitaikėliškumą, susvetimėjimą, alkoholizmą ir fanatizmą.

„Naujosios dramos akcija ‘09“ šiemet tyrinėjimo objektu pasirinko teatro bendruomenes – tarp jų Gintaro Varno, Cezario Graužinio ir Aido Giniočio suburtas teatro trupes. Bus parodyti trys šių režisierių ir jų auklėtinių darbai: Gintaro Varno ir teatro „Utopia“ „Dekalogas“ (24 d.), Cezario Graužinio ir „cezario grupės“ „Viskas arba nieko“ (26 ir 28 d.) bei Aido Giniočio ir „Atviro rato“ „Pabėgimas į Akropolį“ (26 ir 28 d.).

Šiais metais Menų spaustuvėje sukurtas Cezario Graužinio spektaklis „Viskas arba nieko“ – tai dar vienas pabėgimas nuo realybės – šįsyk pasitelkiant archetipus ir pasakos elementus, kurie supinami į linksmai liūdną absurdišką ir kartu realistišką tikrovę. Spektaklio „Viskas arba nieko“ žanras – liūdna komedija, kuri atsiveria kamerinėje aplinkoje tiesiai prieš žiūrovus, nepalikdama takoskyros ne tik tarp to, kas liūdna ar linksma, bet ir tarp to, kas yra sąmonė ir pasąmonė.

Nuoširdumu ir nesumeluotomis emocijomis trykštantys teatro „Atviras ratas“ aktoriai siūlys pabėgti į Akropolį. Spektaklis „Pabėgimas į Akropolį“, kurį režisavo Aidas Giniotis, pastatytas pagal vienos iš aktorių Marijos Korenkaitės pjesę. Tai visus įtraukianti istorija apie dviejų paauglių iš provincijos norą pabėgti į svajonių miestą, kuris paaiškėja esąs viso labo prekybos centras.

Išsami informacija apie Menų spaustuvės renginius – menuspaustuve.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių