Quantcast

Meilės dienos proga – rekordinio dydžio širdis Vilniaus centre

Ankstų vasario 14-ios rytą Vilniaus miesto centre „išdygo“ rekordinio dydžio širdis.
Visiems gerai pažįstamas meilės simbolis praeivius stebina ne tik savo dydžiu, bet ir neįprasta spalva – ji ne raudonos, bet žalios spalvos.

Milžiniška – 5,55 metrų aukščio ir 5,85 metrų pločio – širdis agentūros „Factum“ bus užregistruota Lietuvos rekordų knygoje kaip didžiausia iki šiol Lietuvoje pagaminta širdies instaliacija.

Nedidelio gyvenamojo pastato aukštį beveik siekianti širdis Meilės dienos rytą buvo sukonstruota Gedimino prospekte, skverelyje tarp čia įsikūrusio prekybos centro „Gedimino9“ ir K. Sirvydo gatvės.

Jos autorius – menininkas, scenografas Marius Puskunigis – atskleidė, kad tokio dydžio instaliacijai sukurti jam prireikė net 75 kv. metrų audinio, kuriuo buvo aptraukta specialiai šiam kūriniui pagaminta metalo konstrukcija.

Širdies instaliacijai sukurti menininkui prireikė taip pat rekordiškai mažai laiko – didžiausia širdis visoje Lietuvoje buvo pagaminta vos per 3 paras, o kūrybos procesas pareikalavo ne tik fantazijos, bet ir fizikos išmanymo.

„Reikėjo tinkamai apskaičiuoti metalo konstrukcijos tvirtinimo taškus, ją stabiliai pritvirtinti prie specialaus betoninio pagrindo. Kai širdis tokio dydžio, reikia įvertinti net oro sąlygas, svarbiausia – vėjo stiprumą“, – pasakojo menininkas.

Šiuo kūriniu autorius ketina pagerinti savo paties pasiektą rekordą. Prieš kelerius metus laikinojoje šalies sostinėje, Kaune, M. Puskunigis įsimylėjėlius jau kartą nustebino širdimi-rekordininke.

Pastaroji siekė 3,5 m, o jos plotis buvo 2 metrai. Tą kartą ji buvo sukonstruota iš metalinio karkaso, aptraukto dirbtiniu kailiu.


Šiame straipsnyje: širdisValentino diena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių