Quantcast

Medikai reikalavo rūpintis eiliniais medicinos darbuotojais

Prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ketvirtadienio vidurdienį protesto akciją surengė valdžios sprendimais nusivylę medikai. Jie reiškė priekaištus dėl darbo užmokesčio, taip pat dėl neapmokamo, tačiau realiai ilgėjančio darbo laiko.

Reikalavo atšaukti įstatymus

Nuo 12 val. prasidėjusiame Medikų profesinės sąjungos organizuotame mitinge protestuotojai iš SAM vadovų reikalavo atšaukti neseniai išleistus medikams esą nepriimtinus įstatymus.

„Esame pasipiktinę, kad darbo užmokestis kai kuriems darbuotojams sumažėjo net iki vienuolikos procentų, o darbo valandos, deja, tik padidėjo. Ministerija nesiima jokių priemonių, kad užtikrintų medikų darbo sąlygų gerovę. Kaip valdžia nesupranta, kad pacientų sveikata rūpinasi ne darbdaviai, o eiliniai darbuotojai“, - skundėsi medikų profesinės sąjungos pirmininkė Albina Kavaliauskaitė.

Ji ragino ministeriją pradėti rūpintis ne tik darbdavių, bet ir už varganą atlyginimą dirbančių darbuotojų interesais.

„Juk dabar, suvienodinus darbo laiką, medikams tenka didelis krūvis. Kaip, jūsų manymu, mes galėsime deramai pasirūpinti žmonėmis, jeigu bus atleidžiami darbuotojai, o likę medikai bus pervargę ir negalės suteikti kokybiškų paslaugų. Aplaidumo klaidos tikrai neišvengiamos“, - griežtai kalbėjo protestuotoja.

A.Čapliko niekas neklausė

Su  maždaug 40 mitinguotojų išėjo pasikalbėti ir sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, tačiau jis neatsakė į protestuotojų klausimus, o mitinguotojus kvietė eiti tartis į kabinetą. Visgi niekas su ministru kalbėtis nėjo, o šis grįžo atgal į ministeriją.

„Mano, kaip ministro pareiga rūpintis, kad medicinos sričiai būtų skiriama pakankamai pinigų. Tą aš ir darau“, - palikdamas protesto vietą sakė A.Čaplikas.

Pablogėjo medicinos paslaugų kokybė?

Šią protesto akciją parėmė ir Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS). Kaip rašoma ketvirtadienį išplatintame šios organizacijos pranešime, LGS pritaria kitų medikų organizacijų iniciatyvoms piketu dar kartą atkreipti valdžios dėmesį į neteisėtai priimtus sprendimus, kurie esą turi būti atšaukti.

„Šis teisės aktas (Vyriausybės nutarimas dėl medicinos darbuotojų darbo laiko suvienodinimo - red.past. ) neabejotinai pablogino didžiausios profesinės rizikos įtakoje dirbančių specialistų darbo sąlygas ir medicinos paslaugų kokybę gyventojams, - įsitikinęs Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas prof. Liutauras Labanauskas. - Todėl jis pagrįstai kelia tiek medikų, tiek visos visuomenės pasipiktinimą“.

Bandys paveikti per KT

LGS vadovas sako, kad gydytojai taip pat mano, jog vien tik mitingais ir piketais šios problemos išspręsti neįmanoma, nes visos iki šio vykusios viešos protesto akcijos bei mėginimai išaiškinti aukščiausioms šalies institucijoms, kokias neigiamas socialines pasekmes visuomenėje sukels šie nutarimai, nedavė rezultatų.

Todėl neseniai LGS kreipėsi į Seimo frakcijas, prašydama parlamentarų paramos inicijuojant kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, kad būtų nustatyta, ar medicinos darbuotojų darbo laiką ir atostogų trukmę suvienodinę Vyriausybės nutarimai neprieštarauja Konstitucijai. Gydytojų sąjunga kviečia ir kitas medicinos darbuotojus vienijančias profesines organizacijas bei draugijas palaikyti šią iniciatyvą.

Pagal Vyriausybės nutarimą dėl gydytojų darbo laiko suvienodinimo, visi gydytojai turės dirbti po 38 val. per savaitę, neatsižvelgiant į darbo krūvį, pavojaus ar rizikos laipsnį.

Maždaug 30 proc. sveikatos priežiūros specialistų turės dirbti ilgiau. Dėl pailgėjusio darbo laiko labiausiai nukentės iki šiol 30 valandų darbo savaitę turėję teismo medicinos ekspertai ir radiologai, 33 darbo valandas per savaitę dirbę odontologai ir poliklinikų konsultantai bei kiti gydytojai.


Šiame straipsnyje: medikaiprotestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių