Quantcast

Medikai A.Čapliką pakrikštijo Daktaru Giljotinu

Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo, nuo 12 val. prasidėjusiame medikų profesinių sąjungų organizuojamame mitinge medikai reikalavo neilginti jų darbo savaitės ir netrumpinti atostogų.

Ministrų kabinetas yra suvienodinęs medikų atostogas iki 36 kalendorinių dienų per metus ir darbo laiko trukmę iki 38 val. per savaitę visoms be išimties sveikatos priežiūros darbuotojų grupėms, tarp jų ir padidintos rizikos profesijų medikams. Anksčiau medikai dirbdavo nuo 30 iki 39 val. per savaitę, o atostogos jiems sudarydavo nuo 35 iki 42 dienų per metus.

Daugiausiai kritikos susirinkę medikai pažėrė sveikatos apsaugos ministrui Algiui Čaplikui ir socialinės apsaugos ir darbo ministrui Rimantui Jonui Dagiui.

Kaip ir praėjusio mitingo metu, medikai reikalavo A. Čapliko ir R.J.Dagio atsistatydinimo, o sveikatos ministrą net pakrikštijo Daktaru Giljotinu.

Mitingo dalyviai rankose laikė plakatus, kuriuose Sveikatos apsaugos ministerija buvo kaltinama proto krize, pacientų ir medikų genocidu, skųstasi, kad medikų atlyginimais matuojama žmonių sveikata.

„Skubotai priimtais Vyriausybės nutarimų, reglamentuojančių sveikatos priežiūros specialistų darbo laiką ir atostogų trukmę, pakeitimais buvo pailginta darbo savaitė ir sutrumpintos kasmetinės atostogos padidintos rizikos profesijų medikams. Šie sprendimai priimti nederinant su darbuotojų atstovais, pažeidžiant susitarimus dėl trišalio bendradarbiavimo, Profesinių sąjungų įstatymą, Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą ir kitus teisės aktus. Be to, tai padaryta ypač netinkamu metu, neatsižvelgus į šalies ekonominę situaciją, kai dėl sumažinto finansavimo sveikatos priežiūros įstaigose ir taip taupoma mažinant darbuotojų skaičių ir jų darbo užmokestį”, - rašoma mitingo organizatorių išplatintame pranešime.

Mitingui gautas leidimas susirinkimui iki 1000 žmonių.


Šiame straipsnyje: medikaiprotestasmitingas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių