M.Campbellui Lukiškių vartai neatsivėrė

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą su Airijos teroristine grupe „Real IRA“ (Tikroji Airijos respublikonų armija) siejamam Michaelui Campbellui.

Bylą nagrinėjančio teisėjo Arūno Kisieliaus nuomone, paleistas už užstatą, teisiamasis gali pasislėpti, neatvykti į teismo posėdžius. „Siekiant užtikrinti jo dalyvavimą teismo posėdžiuose bei užkirtsi kelią galimoms nusikalstamoms veikloms, teismas mano, kad teisiamąjį būtiną laikyti suimtą“, - argumentus dėstė teisėjas.

Jau 19 mėnesių Lukiškių tardymo izoliatoriuje kalintis teisiamasis bei jo gynėjos prašė airį išleisti už užstatą. Jį advokatės Ingridos Botyrienės teigimu, gali sumokėti Airijoje likusi M.Campbello šeima.

Išgirdusi, kad jų prašymas atmestas, I.Botyrienė sakė net neabejojanti, jog ši nutartis bus apskųsta Lietuvos apeliaciniam teismui. „Yra pažeidžiamos mano ginamojo teisės“, - aiškino advokatė.

M.Campbellas ir dar viena Airijos pilietė, kuriai kaltinimai vėliau buvo panaikinti, buvo sulaikyti pernai Vilniuje surengtos antiteroristinės operacijos metu. Sausio 22 dieną įkliuvęs M.Campbellas jau buvo įsigijęs didelės sprogstamosios galios sprogmenų, sprogstamųjų medžiagų, didelį kiekį šaunamųjų ginklų, trotilo, granatsvaidžių.

Kadangi buvo žinoma, jog „Real IRA“ nario tikslas - įsigyti ginklus, kurie būtų skirti teroristinei grupuotei, jį mūsų specialiosios tarnybos sekė nuo pat atvykimo į Vilnių. M.Campbellas čia buvo suvestas su prekeiviu apsimetusiu policininku ir buvo sučiuptas su įkalčiais.

Vilniaus apygardos teismas M.Campbello baudžiamąją bylą atvertė praėjusį antradienį, tačiau paaiškėjus, kad kaltinamasis gavo tik dalį kaltinamojo akto, jos nagrinėjimas iš esmės nepradėtas.

Kiti teismo posėdžiai numatyti spalio 7, 12 ir 19 dienomis. Jų metu bus apklausiami mažiausiai 6 anoniminiai liudytojai.

Savo parodymus taip pat turėtų duoti pagrindinis liudytojas Robertas Michaeilis Jardine, kuris anksčiau priklausė teroristinei grupuotei, tačiau vėliau pradėjo bendradarbiauti su Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos slaptąja tarnyba „MI-5”.

Teigiama, kad būtent jo suteikti duomenys padėjo sulaikyti M.Campbellą ir taip užkirsti ginklų tiekimą teroristinei organizacijai, kuriai vadovauja kaltinamojo brolis Liamas.

Valstybės saugumo departamentas turi duomenų, kad R.M.Jardine atvykus į Lietuvą, “Real IRA” prieš jį gali surengti pasikėsinimą. Todėl šis liudytojas itin saugomas.

Penktadienį, imtasi griežtesnės apsaugos ir teismo metu.

M.Campbellą į teismo salę atlydėjo ne tik ginkluoti konvojaus pareigūnai, bet ir Viešojo saugumo tarnybos specialiosios kuopos kariai. Metalo detektoriumi buvo patikrinti net teismo posėdį stebėję žiniasklaidos atstovai.


Šiame straipsnyje: Campbellaslieka suimtas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių