Masažo čempionate - lietuviškas, rytietiškas ir veido masažas

Šį sekmadienį į Vilniuje vyksiantį trečiąjį tarptautinį SPA masažo čempionatą žada suvažiuoti 15 masažo specialistų iš kelių Lietuvos miestų ir vienas dalyvis iš Latvijos. Kovo 8 dieną Lietuvos parodų rūmuose „Litexpo“ jie rungsis dėl apdovanojimų trijose kategorijose: lietuviško, rytietiško ir veido masažo.

Kaip ir pirmuosius du kartus, šįmet masažo čempionatas vyks grožiui ir sveikatingumui skirtos tarptautinės parodos „Pelenė“ metu. Renginį organizuoja Nacionalinė SPA asociacija. Pasak jos vadovo Luko Mackevičiaus, šįmet čempionate tikėtasi bent kelių dalyvių ir iš kaimyninių šalių, tačiau dauguma jų kelionės į Vilnių atsisakė, dažniausiai motyvuodami sudėtinga ekonomine situacija.

„Po užpernai surengtų pirmųjų tokio tipo varžybų jau pernai aiškiai pamatėme, kad susidomėjimas jomis auga, tad šįmet tikėjomės gausesnio dalyvių būrio. Tačiau ekonominės realijos šiek tiek pakoregavo planus“, – kalbėjo L.Mackevičius.

Nepaisant to, čempionato dalyvius vertins tarptautinė komisija, kurios pirmininkė Jelena Zemskova – tarptautinės kategorijos teisėja ir vienos pirmųjų Rusijoje masažo mokyklų įkūrėja. Kiti komisijos nariai – masažo profesionalai iš Kipro, Latvijos, Prancūzijos ir Lietuvos.

Trečiasis masažo čempionatas vyks dviem etapais, kuriuose privalės dalyvauti visi konkurentai. Pirmasis etapas – privalomoji programa, kai visi dalyviai turės demonstruoti klasikinio masažo techniką. Antrojo etapo metu bus galima rinktis vieną iš trijų temų: lietuvišką, rytietišką arba veido masažą. Abiem etapams skiriama ne daugiau kaip po 30 minučių.

Svarbiausias vertinimo kriterijus bus masažo technikos taikymo profesionalumas. Be to, bus vertinamas masažuotojų sugebėjimas sukurti harmoningą psichoenergetinę erdvę, pačių meistrų psichoemocinis pasirengimas, bendravimas su masažuojamu žmogumi. Antrojo etapo metu taip pat bus vertinamas gebėjimas sukurti originalią aplinką, ją dekoruoti, net masažuotojo apranga ir tinkamų aromatų parinkimas.

Pasibaigus varžyboms bus apdovanota po tris profesionaliausius masažo meistrus pagal kiekvieną iš trijų čempionato kategorijų.

Pernai vykusiame antrajame masažo čempionate Vilniuje varžėsi 19 meistrų. Tradiciškai Tarptautinę moters dieną organizuojamas varžybas stebėjo keli tūkstančiai žmonių.

Nacionalinės SPA asociacijos prezidentas L.Mackevičius pažymėjo, kad pretendentų į čempionatus atranka buvo griežta: registruoti tik profesionalai, kurių patirtis ir kvalifikacija nekelia abejonių. Visi dalyviai registruodamiesi privalėjo pateikti du kompetenciją įrodančius dokumentus: medicininio išsilavinimo diplomą ir masažo technikos kvalifikacinį pažymėjimą.

Šiuos du reikalavimus privalo atitikti ir visi masažuotojai, dirbantys Nacionalinei SPA asociacijai priklausančiuose SPA centruose Lietuvoje. Tai – viena iš priemonių, siekiant apvalyti Lietuvos rinką nuo abejotino lygio masažo paslaugų.

„Jei kas mano, kad tapti masažuotoju pakanka poros savaičių apmokymų – labai klysta. Masažas – tai tiesioginis santykis su žmogaus kūnu. Todėl bet kuris masažuotojas privalo turėti medicininį išsilavinimą ir profesionaliai išmanyti įvairią masažo techniką“, – pabrėžė L.Mackevičius.


Šiame straipsnyje: masažas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių